Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtlar Vadisi'nin balonu sönecek

28.09.2009 12:07
'Kurtlar Vadisi'nin havası mutlaka kaçacak. İşte Kurtlar Vadisi'nin yarışamadığı güncel gerçekler...
Aykut IŞIKLAR yazdı...
Diğerlerini bilmem, 'halkın TV açılımı' tamam

Dün demiştim ki... Bütün TV'ler şapkasını önüne koyup düşünmek zorunda. Her şeyi yeniden düzenlemeleri gerekiyor. Bu açılımlar Türk halkının gözünü açtı. Doğru ile yalan arasındaki farkı şimdilik hissediyor. Birkaç yıla kalmadan mantığı ile işi çözecek. İyi ile kötü arasındaki farkı da... Hele biraz daha bilgisi artsın, hele kendine zaman ayırıp kafasını çalıştırsın, düşünsün... Şu an tamamen duygusal, altıncı his ile karar veriyoruz.'

Derdimi ne kadar anlatabildim bilmiyorum. Ama bugün TV'lere devam etmeye kesin kararlıyım. Çünkü TV'ler Türk halkı için çok önemli. Çocuklar, gençler TV'de gördüklerine göre yaşıyor. Bu kadar direk etki, ne ana-babadan, ne de okuldan var.

Büyük bir cesaretle de iddia etmiştim. 'Kurtlar Vadisi'nin havası mutlaka kaçacak. Lütfen şu elinizde tuttuğunuz gazetenin birinci sayfasına bakıp, düşünün. 'Savcı albay sahte çürük raporu vermekle suçlanıyor', 'Kesik baş cinayeti katil zanlısının öz amcası iş adamı Hayyam Garipoğlu da tutuklanıyor', 'Tarihin en büyük uyuşturucu kaçakçılığında Emniyet Genel Müdür Yardımcısı köstebek olarak suçlanıyor...' Şimdi böyle orijinal ve gerçek haberler var iken..

Zaten geçen yıl 'Kurtlar Vadisi' savcılık iddiaları ile yarışamamıştı.

Hülya Avşar, Show TV ve Digitürk'te program sunmuştu. Soru sorarken gözündeki tavrı herkes biliyor. 'Ben şimdi senin yuvanı yapayım da millete rezil ol' der ki. Halkımız bunu sevmedi ki, Hülya'yı izlemedi. Peki Habertürk TV şimdi ne bekliyor? Hülya sayesinde ilk beş arasına girmeyi mi? Yoksa sağda solda adı geçsin diye mi? Yazık değil mi onca yetenekli genç TV'ciye. Çocukluk arkadaşım Turgay Ciner, kendini çok yetiştirdi. Bana göre şu an en kültürlü medya patronu oldu. Habertürk TV de çok iyi gidiyor. Özellikle 'Sansürsüz' ve Balçiçek Pamir'in sohbeti çok başarılı. Hülya Avşar gibi popüler olsa da halkın inancı olmayan kişileri araya sokmayın. Bakın 'İclal Aydın' için aynı şeyleri söylemiyorum. İclal kültürlü kız. Ve gerçek işi TV'cilik. Hele eski 'NTV'ci 'Özge Uzun' göreceksiniz on tane 'Saba Tümer' olacak. 'Saba'yı yumuşaklar destekliyor. Halk sevmiyor ki.

Aynı Durum 'Kanal D' için de söz konusu. 'Seda Sayan'ın gariban halkın hakkını araması çok eski şov idi. 1986 yılında 'Ahmet Vardar' Ağabeyimiz 'Sabah Gazetesi'nde kulak çekerek yapmıştı. 'Seda' da TV mantık formatını 'TGRT'de uygulamış, çok başarılı olmuştu. Döpiyes giymekle, hanım hanımcık durmak ve konuşmakla olmuyor. Zaten reytingi ortada. Seda çok acele 'Kadırgalı Aysel' yani özüne dönmeli. Şarkı, türkü ile karışım 'anacığım-kız sen suzu' demeye başlamalı. Kadınlar onu orijinal hali ile seviyor.

Yazın en çok izlenen program olan 'İbo Show' can çekişmeye başladı. Çünkü konuk sıkıntısı var. Çok acele format değiştirmeli. İbrahim Tatlıses gazeteci değil ki, sorudan soruya geçebilsin. Galiba akıl hocasını da dinlemiyor. İki türkü, bir kahkaha ile işte bu kadar oluyor. Son programın izlenme payı çok düşüktü. Yazık değil mi bir efsaneye?..

Aynı durum 'Uğur Dündar' için de söz konusu. Yüzde 8 izlenme payı Arena'ya hiç yakışmadı. Çünkü 'Arena' magazin oldu. Tarafsız 'baba haber' istiyor 'Arena...'Tam anlamıyla aileye yönelik dizileri çok beğenilen 'Fox TV' ise 'Alaturka Popstar'a boşuna para kaptırıyor. O yarışmanın formatı, 'Bülent Ersoy' ve 'Gülben Ergen'in sahte hareketleri çok bayatladı. Konservatuvardan dört genç kızı alıp jüri yapsalar daha iyi olurdu. Şarkılar yarışmıyor, emeklilerin ucuz şovu var. 'Levent Kırca'nın 'Olacak O Kadar'ında espriler güncelleşince durum nasıl da değişti. Günümüzde kız isteme' parodisi çok beğenildi. Hemen gençleri ekran başına çekti.

Bu kış sezonunda, bir zamanların üç büyük isminin yok olduğunu göreceğiz. 'Mehmet Ali Erbil', 'Okan Bayülgen' ve 'Beyazıt Öztürk' artık geçmişte kazandıkları milyonlarca lirayı harcayacak. Bol bol zamanları olacak. Üçünü de bana değil halka sorun lütfen...Bu haber toplam 1532 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri