Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtlar Vadisi ile İsrail yine kapıştı

17.01.2010 10:37
Türkiye Musevi Cemaati Başkanı Slvyo Ovadya'nın Kurtlar Vadisi'ni RTÜK'e şikayet etmesi ile yeni bir kavga daha çıktı.

Kurtlar Vadisi Pusu senaristlerinden Bahadır Özdener, Kurtlar Vadisi dizisinde, Türkiye vatandaşı olan ya da dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan Musevilere karşı, onları hedef alan bir sahnenin bulunmadığını belirtti.

Özdener, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Musevi Cemaati Başkanı Slvyo Ovadya'nın, Kurtlar Vadisi dizisinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, diziyle ilgili RTÜK'e şikayette bulunduğunu kaydetti.

“Bir sivil toplum önderi olarak Ovadya'nın, Filistin'de başta çocuklar olmak üzere, sivillere uygulanan şiddet ve vahşetten duyduğu rahatsızlığı da aynı diziyle ilgili olduğu gibi dile getirmesini istediklerini” ifade eden Özdener, Ovadya'nın bu şiddeti uygulayan İsrailli yetkilileri üst kurullara, BM'ye ve insan hakları örgütlerine şikayet etmesini beklediklerini kaydetti.

Özdener, açıklamasında şunlara yer verdi:
“Kurtlar Vadisi dizisinde ne ülke vatandaşımız olan Musevilere ne de dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan Musevilere karşı, onları hedef alan bir konu, yahut sahne bulunmaktadır. Kurtlar Vadisi Pusu'da, ülkemizde cirit atan MOSSAD ajanlarının düşünce ve eylem biçimlerine ve siyonizme karşı bir eleştiri vardır. İsrail devletinin insanlık dışı terör politikası nasıl Musevileri bağlamazsa, dizinin içinde eleştirdiğimiz MOSSAD'ın vahşi uygulamaları da Musevileri bağlamaz.”

Bu haber toplam 1212 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri