Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş: Anadolu'nun sesi biz olacağız

14 Kasım 2008 / 19:19
Kurtulmuş, Türkiye'nin, 6 yıldır iktidar ile ana muhalefet partisi arasında anlamsız, ve seviyesiz polemiklerle vakit geçirdiğini belirtti
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ismi belirlenen belediye başkan adaylarının tanıtım programına katılmak ve yerel seçim startını vermek için geldiği Bursa'da açıklamalarda bulundu.

Partililer tarafından Bursa Yalova kara yolu Engürücük mevkiinde karşılanan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi'nin son genel kongresinden sonra anamuhalefet partisi olduğunu söyledi. Engürücük'te karşılandıktan sonra yaklaşık 200 araçlık bir konvoyla Bursa'ya gelen Prof. Dr. Kurtulmuş, akşam saatlerinde ise Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksinde belirlenen 3 belediye başkan adayının tanıtım törenine katılacak.

Karşılama töreninde konuşan Numan Kurtulmuş, Türkiye, son 6 yıldır iktidar ile ana muhalefet partisi arasında anlamsız, konusuz ve zaman zaman da seviyesiz polemiklerle vakit geçirdiğini söyledi. Parti olarak yeniden kolları sıvayacakları bir döneme girdiklerini belirten Numan Kurtulmuş, gerçekleştirecekleri çalışmalarla yeniden Anadolu'nun sesi ve soluğu olabilmenin önünü açacaklarını söyledi. Kurtulmuş, şöyle konuştu: ''İktidar ve ana muhalefet partisi, uzun bir süredir kendi aralarında karşılıklı olarak bir gerilim, çatışma siyaseti izliyorlar. Türkiye, son 6 yıldır iktidar ile ana muhalefet partisi arasında anlamsız, konusuz ve zaman zaman seviyesiz polemiklerle vakit geçiriyor. Türkiye'yi sanki başka bir alternatif yokmuş gibi, bu iki parti kendi etrafında kitlemeye çalışıyor." dedi.

Milletin büyük bir çoğunluğunun da bu anlamsız kavga, ve gerilim siyasetinden bizar vaziyette olduğunun altını çizen Kurtulmuş, "Bu millet artık bur iki partinin anlamsız kavgası ve gerilim politikasından yaka silkmektedir. Milletimiz, işsizliğin, ekonomik gidişatın bu kadar kötü bir noktaya geldiğini, hizmetlerin sunulmadığını, ülkede çok ciddi bir yoksulluğun ortaya çıktığını görüyor. Milletimiz, bu problemlerden kurtaracak yeni bir soluk ve söz bekliyor. Bu bizim en büyük avantajımızdır." ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, Saadet Partisi'nin, sadece iktidar partisinin değil, küresel egemenler ve onun yerli işbirlikçileri tarafından oynanan oyunun alternatifi olduğunu ileri süren Kurtulmuş, parti olarak düzgün, yerli, milli ve insani bir siyaseti milletin önüne koyacaklarını kaydetti. Bunun başlangıcının ise yaklaşmakta olan yerel seçimler olduğunun altını çizen Kurtulmuş, yerel seçimlerin bir sıçrama tahtası olacağını söyledi.

Küresel ekonomik krizin, sadece bir kriz değil, krizler yumağı olduğunu belirten, SP Lideri, "Esas itibari ile bir uygarlık ve medeniyet krizidir. Bu nedenle yeni bir anlayış ve dünya görüşü grekmektedir." dedi.

"SAADET PARTİSİ BURSA ADAYLARI"

Bu arada, Saadet Partisi Bursa Beldiye Başkan adaylarından ismi belirlenenler şöyle; Bursa Merkez Yıldırım Belediye Başkan adayı Ayhan Özbek, Gemlik ilçesi Recep Aygün ve İznik Boyalıca beldesi belediye başkan adayı ise Ali Çiloğlu. Saadet Partisi'nin özellikle Yıldırım ilçesinde iddialı olduğu belirtilirken, Yıldırım adaylarından Ayhan Özbek'in geçen seçimlerde gelen tecrübesi nedeniyle bu ilçede iddialı olduğu belirtildi.
Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri