Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Evet' oyları için yollara düşüyor.

17.08.2010 18:00
Referandumda 'evet' diyeceklerini aylar öncesinden açıklayan SP'nin kongre sonrası yaşanan gerginlikler şimdilik bitti ve Numan Kurtulmuş 'evet' oyları için yollara düşüyor.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, parti teşkilatları tarafından organize edilen iftar programlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları, işadamları ve medya temsilcileri ile bir araya geliyor. Kurtulmuş diğer yandan önümüzdeki günlerde referandum çalışmaları çerçevesinde büyük bölgesel mitinglere katılacak.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş parti çalışmalarını Ramazan ayında da yoğun bir şekilde sürdürüyor. Parti teşkilatları tarafından organize edilen iftar programlarına katılan Kurtulmuş bu programlarda partililerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları, işadamları ve medya temsilcileri ile bir araya geliyor. Numan Kurtulmuş diğer yandan önümüzdeki günlerde referandum çalışmaları çerçevesinde büyük bölgesel mitinglere katılacak.

Ramazan ayı boyunca Anadolu'nun bir çok il ve ilçesini dolaşacak olan Numan Kurtulmuş bu çerçevede Tekirdağ- Çerkezköy'de çoşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Kurtulmuş iftar programında partililerin yanı sıra, bölgenin sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kanaat önderleri ve medya temsilcileri ve iş adamları ile bir araya geldi.

Referandum mitingleri

Kurtulmuş'un Ramazan ayı programında dikkat çeken bir başka önemli çalışması da referandum mitingleri olacak. Şu ana kadar netleşen bilgilere göre Kurtulmuş; sırasıyla Diyarbakır, Konya, Bursa, Ağrı ve Trabzon gibi önemli yerlerde referandum mitinglerine katılacak. Kurtulmuş; aynı şekilde çeşitli il ve önemli ilçe merkezlerinde gerçekleştirilecek iftar programlarına da iştirak ederek referandum çalışmalarını sürdürecek.

Referandum kararını milletle paylaşacak

Bu çalışmalar çerçevesinde Anadolu'yu dolaşacak olan Kurtulmuş, Referandum'da neden "Evet" dediklerini ve yeni Anayasa ile ilgili beklentilerini kamuoyuyla paylaşacak. Bilindiği gibi Saadet Lideri Kurtulmuş Referandum'la ilgili düşüncelerini "12 Eylül'de Evet-13 Eylül'de Hayır" cümlesiyle özetlemiş ve mevcut değişiklikleri yetersiz bulmalarına karşın millet lehine kısmi düzenlemeler içerdiği için Referandum'da evet oyu kullanacaklarını açıklamıştı.

Kurtulmuş; "13 Eylül tarihinden itibaren de yeni, çağdaş ve tam anlamıyla sivil bir anayasa için yeniden çalışmalara başlayacağız" diyerek bu konudaki yaklaşımını ortaya koymuştu.

Milli Gazete
 

Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri