Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş: İsrail, 21. asrın Yezidi

18 Ocak 2009 / 21:21
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Filistin sorununa sessiz kalan İslam ülkelerinin gelecek nesiller tarafından kınanacağını söyledi.
İsrail'in Gazze'de yaptığı insanlık dışı katliamlar karşısında bazı İslam ülkelerinin seslerinin cılız çıkmasına tepki gösteren Kurtulmuş, Filistin halkı özgür olmadan Orta Doğu'da huzur ve barışın olmayacağını vurguladı.

21. asrın Yezit'liğini İsrail'in yaptığını belirten Kurtulmuş, Hz. Hüseyin'in de devrin zalimleri tarafından Muharrem ayında Kerbela'da şehit edildiğini hatırlattı.

Dünyanın gözü önünde İsrail'in Gazze'de kadın, çocuk, yaşlı ve bebek demeden herkesi öldürürken sesini çıkarmayan devletlerin tarihe kara bir leke olarak yazılacağına dikkat çeken Kurtulmuş, katliamlar karşısında kılını kıpırdatmayan ABD'nin ve Avrupa Birliği (AB)'nin tavrının, Almanya Yeşiller Partisi Eş başkanı Claudia Roth'un dediği gibi 'rezilce' bulduğunu ifade etti.

Kurtulmuş, Anadolu Gençlik Dergisi (AGD) Manavgat Temsilciliği'nin Manavgat Belediyesi Kültür Evi (MBKE)'nde açtığı 'Filistin Kan Ağlıyor' fotoğraf sergisini gezdi. Kurtulmuş, yaptığı açıklamada, "İsrail'in Gazze'de 21 gündür yaptığı soykırımı lanetliyorum. Günümüzün Yezidi İsrail'dir. Hz. Hüseyin'de Muharrem ayında şehit edilmişti. Zalim İsrail'de yine Muharrem ayında masum Gazze halkına bomba yağdırıyor. Filistin'de yapılan vahşete sessiz kalan devletler gelecek nesiller tarafından lanetlenecektir. Türk halkı onurlu duruşuyla ve tepkileriyle Filistinli kardeşlerinin yanında olarak vefa gösteriyor. Anadolu insanı açtığı kermeslerle de olsa zalim İsrail'e karşı dik duruş sergilemiştir. Asil milletimiz onurlu duruşunu sonuna kadar sergilemeye devam edecektir. Zalimin zulmüne tepki göstermek bir insanlık görevidir." diye konuştu.

(CİHAN)

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri