Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş o iddia için ne söyledi?

21.07.2010 00:00
kurtulmuş, "Medyada Başbakan Erdoğan’ın köşke, sizin de başbakanlığa geçeceğiniz yönünde bir haber çıktı, nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna "Tamamen bir spekülasyon" diye yanıt verdi

-"TAMAMEN BİR SPEKÜLASYON"-

Kurtulmuş, "Medyada Başbakan Erdoğan’ın köşke, sizin de başbakanlığa geçeceğiniz yönünde bir haber çıktı, nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusunu yanıtlarken, hem kendi hem de partisi hakkında yazılmış yüzlerce makalenin bulunduğunu, bu makalelerde kimin hangi amaçla hangi bilgiye dayanarak yazdığını bilmediğini belirterek, "Tamamen bir spekülasyon" dedi.

Kurtulmuş, "Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun kızının düğününe katıldığı ve AK Partililerin kendisine büyük ilgi gösterdiğinin" anımsatılması üzerine, "Hayat sadece politikadan ibaret değildir" sözünü yineledi.

Kurtulmuş, Davutoğlu’nu gençlik yıllarından itibaren yakından tanıdığını, Memnune Davutoğlu’nun da bebekliğini bildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Siyaseten görüşlerimiz çok farklı olabilir. Çok farklı partilerde bulunabiliriz ama sonuçta hayatta bir de dostluklar, arkadaşlıklar, ahbaplıklar var. Bu çerçevede çok eski bir arkadaşımızın, ahbabımızın düğününe gitmek, son derece doğal bir vesiledir. Memnune, bizim bir yerde yeğenimizdir. Onun düğününe gitmek de arkadaşlık hukukunun vazifesidir. Orada da önceden beri tanıdığımız birçok arkadaşla karşılaşmış olmak da o düğünün icaplarından birisidir.

Dolayısıyla bunu çok fazla abartıp, çok normal, sıradan bir işi abartıp buradan politik sonuçlar çıkarmaya kalkmamak lazım.

Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri