Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş ve Erdoğan karşı karşıya

05.03.2010 02:58
Numan Kurtulmuş ve Başbakan Erdoğan Açık Oturumda Buluşur mu?

Saadet Partisi Samsun İl Gençlik Kolları tarafından bir paylaşım sitesi olan Facebook’ta “Saadet Lideri Numan Kurtulmuş Ve Başbakan Erdoğan Açık Oturumda Buluşsun” adlı bir grup açıldı.

ASKON toplantısında Numan Kurtulmuş ve Tayyip Erdoğan’ın ilginç diyaloğunun ardından iki lider arasında ne derece fark olduğu gözler önüne serilmişti. Ancak Sayın Başbakan’dan sonra Numan Kurtulmuş söz alamadığı için cevap hakkını kullanamamıştı.

Numan Kurtulmuş “Rakamlara ve ayrıntılara inmeyeceğim” diye belirtmişti. Ayrıntıya girmiş olsa idi Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetinin ekonomi karnesi gözler önüne serilecekti.

Numan Kurtulmuş’tan sonra söz alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Numan Kurtulmuş’a ithafen : “Numan Bey kardeşim dünya küresel, parayı Türkiye’ye hapsedemezsiniz, İMF’den kaçmanın ne gereği var” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Başbakan’ın konuşmasından sonra aslında Numan Kurtulmuş’a cevap hakkı doğmuştu. Ancak ortam buna müsait olmadığı için cevap verememişti.

Saadet Partisi Samsun İl Gençlik Kolları da bu cevap hakkının doğduğunu düşünerek Numan Kurtulmuş ve Sayın Başbakan’ın da katılacağı ve yalnızca bilimsel verilerin konuşulacağı bir açık oturum yapılması ve Başbakan’ın bu açık oturuma katılma cesareti göstermesi için bu grubu açtı.

Gruba olan ilgi ise günden günde artarak devam ediyor.

Bu haber toplam 2620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri