Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kutlu doğuma çirkin benzetme

05.12.2010 12:09
Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri ile ilgili yaptığı benzetme dehşete düşürdü.

CNNTürk'te yayınlanan Ne Oluyor programına katılan Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri ile ilgili yaptığı benzetme dehşete düşürdü.

İslami kesimin yaşayışındaki farklılıkların konuşulduğu programda konuşsn Özgentürk, Kutlu Doğum haftasından bahsedilince, "Ben Kutlu Doğum'u Cadılar Bayramı'na benzetiyorum. Bir tevazu içinde bunu yaparsın. Biz Noel kutlamıyoruz. Bir sadelikle kutlarsın. İslam Sadelik, bana böyle öğretildi. Bir gösteri, bir şey. Cadılar bayramı gibi ortalıkta kutlanıyor."

Din algısının ve olgusunun da tartışıldığı programda Işıl Özgentürk, "Cinsellik ve ölüm korkusu ile baş edemedikleri için tek tanrılı dinler ve öbür dünyalar ortaya çıkmıştır. Ama ben artık dinin ahlaki sorunları çözebileceğini düşünmüyorum. Vatikan için de geçerli İslam için de geçerli."

Haydarpaşa İslamlaşma yüzünden yanmış

Hızını alamayan Özgentürk, Haydarpaşa'daki gar binasının da İslamlaşma sonucu yandığını savundu. İslamlaşmanın getirdiği cehalet ile Haydarpaşa'nın yandığını savunan Özgentürk, toplumun giderek İslamlaştırıldığını iddia etti

Bu haber toplam 1338 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri