Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuveyt Türk'ten Pakistan'a yardım eli

31.08.2010 16:16
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş, doğal afetin pençesinde kıvranan dost ve kardeş ülke Pakistan’a 1 milyon TL nakdi yardımda bulundu.

Kuveyt Türk’ten kamuoyuna yapılan açıklamada, “Kardeş ülke Pakistan'ın daha önce yaşadığı deprem felaketinden sonra yaşadığı bu ikinci yıkım, bizleri derinden etkilemiştir. Pakistanlı kardeşlerimizin yaşadığı sel felaketinin açtığı yaraları sarmak, onların sıkıntılarını bir nebze de olsa paylaşmak için bireysel olarak kayıtsız kalamayacağımız gibi, kurum olarak da kayıtsız kalamazdık” denildi.

Pakistan halkının mağduriyetinin giderilmesine katkı sağlamış olmanın üzüntülerini bir nebze de olsa hafiflettiğini belirten Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan; “Türk milletinin fert, devlet ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yaptığı tüm yardım ve faaliyetler, manevi bir yolculuk yaşadığımız Ramazan ayına isabet etmesiyle ayrı bir anlam kazanmaktadır. Ayrıca milletimizin dost Pakistan’a uzattığı tüm vefalı yardım elleri, kardeşlik bağlarımız adına bizler için bir zarurettir. Kardeşlerimizin mağduriyeti giderilene ya da kontrol edilebilir asgari seviyeye inene kadar bize düşen; bu yardım elini geri çekmemek, bırakmamaktır. Çünkü; acil ihtiyaçların karşılanması için temin edilen kaynaklar, hayatta kalan bu insanların yaşamasını devam ettirebilmesi için başka kaynakları da zaruri kılmaktadır” dedi.

Pakistan’a yardım çerçevesinde 1 milyon TL tutarındaki nakit yardımın Pakistanlı afetzedelere ulaştırılması için T.C. Başbakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi tarafından açılan yardım hesabına aktarıldığının belirtildiği açıklamada ayrıca; Pakistan için en temel gereksinim olan barınma, sağlık v.b. temel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik Kızılay Projelerine destek vermek üzere yeni bir yardım kampanyasının da başlatılacağı kaydedildi. Yeni yardım kampanyasında Kuveyt Türk çalışanları ve müşterileri tüm Kuveyt Türk şubelerindeki Kızılay hesabına yardım yapmaya davet edilecek.

Moralhaber.Net

Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri