Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuvvacıların Oto Hırsızlığı

22 Ağustos 2008 / 10:44
Kuvayi Milliye Derneği Başkanı emekli Albay Fikri Karadağ'ın "oto hırsızlığı" işine girdiği telefon kayıtlarına yansıdı...
Ergenekon sanıklarından Kuvayi Milliye Derneği Başkanı Mehmet Fikri Karadağ ile Kahraman Şahin arasında geçen telefon konuşmaları 'vatansever kuvvacıların' otomobil hırsızlarıyla beraber çalıştıklarını ortaya çıkardı.

İddianamenin 83. delil klasöründe yer alan konuşmalarda, Fikri Karadağ Kahraman Şahin'i arayarak Ümraniye'de bir Mercedes çalındığını, Maltepe grubunun çaldığını, arabayı satacaklarını ve oradan pay alacaklarını anlatıyor.

HER YOL MÜBAH ANLAYIŞI

Örgütün finansman planlamasını değerlendiren Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz iddianamede 'Örgütün uluslararası sorunlara yol açacak hırsızlık faaliyetlerini bile gerçekleştirme amacında olduğu görülmektedir. Ergenekon örgütünün bir özelliği de amaca gitmek için heryolu mubah kılmasıdır. Hırsızlık, arazi mafyası, uluslararası bankalardan hackerler yoluyla çekilecek yüklü miktarlardaki paralar (banka hırsızlığı), uyuşturucu madde ticareti, kimyasal silah ticareti, kara para aklama, insan ticareti, gibi gelir kaynaklan elde etmek amaçlar arasındadır. Ergenekon'un gelir getirici her şeyi mubah saydığı anlaşılmaktadır' dedi.

Maltepe grubu çalmış 90 milyara satarız

İşte çalıntı arabayı satmayı planladıkları diyalog:

Mehmet Fikri Karadağ: Oğulcum

Kahraman Şahin: Buyur babacım

M.F: Ne yapıyorsun?

K: İyiyiz baba buradayız, misafirlerimiz falan var

M.F: Bak şimdi Turgay diye bir arkadaşı gönderiyorum ben senin yanına

K: Tamam baba

M.F: Ümraniye'de bir E-200 Mercedes çalınmış

K: Evet

M.F: Maltepe grubu çalmış, oralarda işte Tuzla Şifasuyu'na göndermiş

K: Heee

M.F: Şifasuyu işte 50-55 bin euroluk bir araba 90 milyarlık

K: Evet

M.F: 90 milyarlık, işte arabayı bulursak kendi şeyimizi ordan bizim de hakkımı verecek, satacaz galeride doksan milyara 90-95'e

K: Tamam baba
Kaynak:
Bu haber toplam 1726 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri