Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyet 2 kripto ile uyarmış

22.04.2010 08:50
İki polis memurunun şehit olduğu saldırının istihbaratının Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nca Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne bildirildiği ortaya çıktı.

Ahmet Türk'e yumruklu saldırıdan önce ve sonra iki ayrı yazı ile PKK'nın Ladik'te eylem planladığının bildirildiği öğrenildi. Samsun Ladik'te iki polisin şehit olduğu saldırıyla ilgili soruşturma derinleştirildi. Soruşturmada saldırının Samsun-Tokat hattındaki PKK'lı grup tarafından düzenlendiği saptandı. PKK'lıların yakalanması için geniş çaplı soruşturma yürütülüyor.

Tokat İl Jandarma Komutanlığı'nca Ladik'te polise dönük saldırı planlandığı istihbaratının Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bildirildiği ancak istihbarat şifresinin çözümünün yapılmadığı iddialarının ise doğruyu yansıtmadığı ortaya çıktı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nca Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne terör örgütünün saldırı planıyla ilgili iki ayrı çok gizli istihbarat notunun gittiği öğrenildi.

İstihbarat Daire Başkanlığı'nın çok gizli kriptosu, PKK terör örgütünün eylemi Ahmet Türk'e saldırıdan önce planladığını ortaya koyuyor.İlk istihbarat notu, Türk'e düzenlenen yumruklu saldırıdan önce gönderildi. İstihbarat Başkanlığı, özellikle Ladik'te polise dönük planlanan eyleme karşı duyarlı davranılmasını, istihbarata ağırlık verilerek gerekli önlemlerin alınmasını istedi. İkinci çok gizli kripto saldırının ardından geldi. Terör örgütünün eylem hazırlığında olduğu Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne duyuruldu.

Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü, Samsun'da görülen Bulanık davasının 8 Haziran'daki ikinci duruşması için alarma geçti. BDP'nin davanın ikinci duruşmasını kalabalık bir grup ile izleyeceği öne sürülüyor. Müdürlük herhangi bir taşkınlığın yaşanmaması amacıyla geniş güvenlik tedbirleri planladı.

Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri