Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

LAİK NİKAH SALONU

25 Haziran 2008 / 09:41
Laiklik histerisi”ne tutulan CHP’liler, işi sonunda “bina laikliği”ne de vardırdılar.
Türkiye, “Devlet laik olabilir ama fert laik olur mu?” ya da “Laiklik uygulamaları ne kadar laik?” tartışmalarıyla vakit geçirirken, CHP bu kısır tartışmaları geride bırakarak, laiklik literatürene “laik bina” kavramını kazandırdı!

RESMÎ RAPOR ÖYLE DİYOR!

Çankaya Belediyesi’nin 2007 Yılı Faaliyet Raporu’nda CHP’li belediye yöneticilerinin akıl almaz buluşu olan kavram yer alıyor. Habervaktim'in elde ettiği raporun, “Evlendirme Memurluğumuzun Faaliyetleri” başlıklı bölümünde, Vedat Dalokay Nikah Salonu’na ilişkin bilgiler veriliyor. Raporda, şöyle deniliyor: “Nikâhlar, Vedat Dalokay Nikâh Sarayı’nda yapılmaktadır. Nikâh Sarayı, biri koltuklu, diğeri kokteyl salonu tarzında 350’şer kişilik iki salon, 1 tane VİP salonu, 1 tane Oda Nikâhı tarzında salon, 2 tane Gelin Odası olmak üzere oldukça nezih bir mekandır. “

LAİK VE NEZİH ORTAM

Nikâh salonunun başta Çankayalılar olmak üzere tüm Ankaralılara hizmet verdiği anlatılan resmî raporda, “Belediyemizin laik, demokrat ve çağdaş kimliğine uygun seçkin bir ortamda evlilik işlemleri gerçekleştirilmektedir” deniliyor.

Bu haber toplam 1402 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri