Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çapa'da Levent Ersöz Krizi

13.03.2010 09:23
Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, GATA’da biten hastane macerasını, Çapa Tıp Fakültesi’nde sürdürüyor.

Hakkında gözaltı kararı çıktıktan sonra yurtdışına kaçarak uzun süre firari duruma düşen Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, GATA’da biten hastane macerasını, Çapa Tıp Fakültesi’nde sürdürüyor.

GATA’da 7 klinik şefinin taburcu olabilir raporu vermesi üzerine Silivri Cezaevi’ne dönen Ersöz, geçtiğimiz günlerde hasta olduğunu belirterek geldiği, Çapa’da uzun süreli yatmanın yollarını arıyor.

ÇAPA’DA KRİZ ÇIKARDI!

Ersöz’e ağır hastalıklar isnat eden ve ömür boyu hastanede kalmasını sağlayacak rapor için Çapa Tıp’ta kriz çıktı. Rapora bazı doktorlar imza atmazken, kurul üyesi doktorlar üzerinde ise yoğun baskı kurulduğu öğrenildi. Raporda, “Hastanın şuanda hastane dışında tedavisi mümkün değildir. Hastanede yatarak tedavi olması gerekmektedir” deniliyor. “Hastane içinde ve dışında her zaman hayati tehlike vardır” ifadesinin de yer aldığı rapor, Ersöz’ü ömür boyu cezaevinden koruyacak ve hastanede tutacak. Mesanenin 4 saatte bir sondayla boşaltılması gerektiği ileri sürülen raporda, “Sağ bacakta periferik sinir hasarı nedeniyle bağımsız yardımsız yürüyememekte, ayakta duramamakta ve oturamamakta. Hipertansiyon koroner arter hastalığı ve geçirilmiş stent uygulanmış hastada kardiak yönden hastane içinde ve dışında her zaman hayati tehlike vardır” ifadeleri kullanılıyor. Ersöz’ün daha önce de GATA’da bilinçli olarak et yiyen bakteri bulaştırdığı ortaya çıkmıştı. STAR

Bu haber toplam 1596 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri