Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okkan suikastında şifre ‘Sarı Ersöz’

26.12.2009 01:04
Okkan’ı Özel Kuvvetler’e bağlı bir ekibin öldürdüğünü iddia eden Beğler’in itirafları akıllara Ersöz'ü getirdi.

Diyarbakır’da bugüne kadar görev yapan kamu personelleri arasında en çok sevilen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın şehit edilmesi, Güneydoğu’da yıllarca Genelkurmay’ın kadrolu tercümanı olarak görev yapan Yıldırım Beğler’in açıklamalarıyla yeniden gündeme geldi.

 

Okkan’ı Özel Kuvvetler’e bağlı bir ekibin öldürdüğünü iddia eden Beğler’in itirafları ise, Ergenekon’dan tutuklanınca “Ben ışığı göremezsem onlar da göremezler” diyen emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ü akıllara getirdi. Yakın çevresine ‘Bildiğim her şeyi anlatacağım’ demesinin ardından tedavi gördüğü hastanede silahların patlatıldığı Ersöz hakkında ETÖ iddianamesinde ilginç detaylar yer alıyor.

GİZLİ TANIKLAR ERSÖZ’Ü İŞARET ETMİŞTİ

Ek klasörlerde ‘gizli tanık’ ifadeleri, dönemin Şırnak İl Jandarma Komutanı Levent Ersöz ve ekibinin Okkan suikastından haberdar olduklarını, hatta talimatın bizzat Ersöz tarafından verildiğini işaret ediyor. Gizli tanıkların ifadelerine Yıldırım Beğler’in itirafları da eklenince Ersöz’ün savcılara vereceği ifadenin önemi de artmış oldu.

DİYARBAKIR MAZLUMDER: ERSÖZ KONUŞURSA AYDINLANIR

Diyarbakır Mazlumder Şube Başkanı Selahattin Çoban, Okkan suikastı ve bölgede yaşanan birçok karanlık olayın aydınlatılabilmesi için Ersöz’ün vereceği ifadelerin önemine değinerek, “TSK tercümanı Beğler’in açıklamaları ve öncesinde gizli tanıkların itirafları ETÖ sanığı Ersöz’ün önemini iyice artırmıştır. Konuşması halinde başta Gaffar Okkan suikastı olmak üzere birçok olay aydınlatılacaktır. Okkan cinayeti yıllarca anlatıldığı gibi basit değil, çok daha derin ve vahim bir olaydır. Gizli tanıklar ve Ersöz de iyi korunmalıdır” dedi.

 

ASLAN DEĞİRMENCİ

Kaynak:
Bu haber toplam 2166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri