Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zana Başsavcının başını yakacak

15.12.2009 01:57
Haşim Kılıç siyasi yasak getirilen Leyla Zana hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Skandal yasak için topu başsavclığın üzerine attı.

Haşim Kılıç siyasi yasak getirilen Leyla Zana hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Skandal yasak için topu başsavclığın üzerine attı.

Anayasa Mahkemesi'nin sadece iddianamede olup bitinleri karara bağlamak gibi bir görevinin olduğunu Milliyet'ten Fikret Bila'ya anlatan Kılıç, iddianamede Zana parti üyesi görünüyordu dedi ve ekledi.

-Başsavcılığa sorduk üye olduğu bilgisi geldi...

Zana'nın siyasi yasağı Başsavcının başını yakacak gibi görünüyor. Daha önce AK Parti'yi kapatma iddianamesinde google taramasında çıkan bazı asılsız haberleri mahkemenin gündemine taşıyan  başsavcının Zana konusuna ne diyeceği merakla bekleniyor.

İşte Haşim Kılıç'ın konu hakkındaki çarpıcı açıklaması...

LEYLA ZANA OLAYI

Fikret Bila: Kılı kırk yardınız da, DTP’nin üyesi bile olsa Leyla Zana’ya niye yasak koydunuz? DTP’liler de bu konuyu sizin acele ve keyfi karar verdiğinizin örneği olarak gösteriyor.

 

Haşim Kılıç:Bir kimsenin bir partiyle üye olup olmadığını Anayasa Mahkemesi nasıl araştırır? Başsavcılığa sorarak... Çünkü kayıtlar oradadır. Başsavcılığın iddianamesinde Leyla Zana üye olarak görülüyordu. Mahkememizin raportörleri bununla yetinmedi, Başsavcılık’tan yeniden sordular, iddianamede ismi geçen 221 kişinin tamamı üye mi diye... Başsavcılığın gönderdiği yeni listede iki kişinin üye olmadığı, bir kişinin de öldüğü anlaşıldı; bunları çıkardık. İşte bu ikinci listede de Leyla Zana yine üye olarak görülüyordu.

 
Bu haber toplam 1906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri