Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Liderlerin Bayram Mesajları

08 Aralık 2008 / 10:32
Cumhurbaşkanı Gül'den siyasi parti liderlerine kadar herkes bayram mesajı yayınladı
Bu ülkede yaşayan herkes eşit ve geleceğe ortak


Kulak rahatsızlığı sebebiyle Diyarbakır programını erteleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kurban Bayramı mesajında bölgeyle ilgili önemli tespitlerde bulundu. Gül, Türkiye'nin farklılıkları zenginlik kabul eden, barış, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik gibi değerlerle yoğrulmuş köklü bir medeniyetin temsilcisi olduğuna işaret etti. Türkiye'de yaşayan herkesin, eşit vatandaşlar olarak, ülkenin sadece geçmişine değil, geleceğine de ortak olduğunu vurguladı. Meclis Başkanı Köksal Toptan, "Birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur." derken Başbakan Erdoğan, kimsenin hukukunu çiğnemeden ve çiğnetmeden millet ile birlikte yürüyeceklerinin altını çizdi. CHP lideri Deniz Baykal ise ABD'de ırkçılıkla mücadele eden Martin Luther King'in ünlü 'Bir rüyam var' konuşmasını hatırlatan açıklamasında işsizlik ve laiklik üzerinde durdu. Bayram mesajında özetle şunlar kaydedildi:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül:

En önemli sorumluluğumuz ülkeye sahip çıkmak

Türkiye farklılıkları zenginlik kabul eden, barış, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik gibi değerlerle yoğrulmuş köklü bir medeniyetin temsilcisidir. Bu ülkede yaşayan herkes, eşit vatandaşlar olarak, ülkenin sadece geçmişine değil, geleceğine de ortaktır. Ülkemize sahip çıkmak, en önemli sorumluluğumuzdur. Türkiye'nin geleceği için önyargılardan kurtularak, toplumumuzu birleştiren unsurların, müşterek noktalarımızın öne çıkarılması gerekmektedir.

TBMM Başkanı Köksal Toptan:

Birliğimizi korursak üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yok

Birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur. Yeter ki umutlarımızı diri tutalım, hep yaşatalım. Umut, yetişen genç nüfusumuzda, zengin potansiyelimizdedir.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan:

Karamsarlığa kapılmayacağız

Allah'a şükürler olsun ki, zorluklarını büyük ölçüde aşmış, demokrasisi her geçen gün güçlenen bir ülkeyiz. Toplumsal huzur ve barışımızı, siyasi ve ekonomik istikrarımızı özenle korumak mecburiyetindeyiz. Hep birlikte bütün zorlukların üstesinden gelecek, bütün engelleri aşacağız. Milletçe gönül bağlarımızı sağlam tutmaya devam edeceğiz. Asla umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmayacağız. Kardeşlik bilincimizin ebedi olduğunu unutmayacağız. Herkesin hakkını kendi hakkımız gibi korumaya devam edeceğiz.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal:

Bir umudum var....

Bir umudum var, işsizliğin çığ gibi büyümediği, zamların zulme dönüşmediği, sadaka gibi dağıtılan yardımlarla insanlarımızın yerlerde sürüklenmediği, yaşlılarımızın banka kapılarında ölmediği, anaların babaların evlat acısıyla gözyaşı dökmediği, insanlarımızın dini, dili, inancı, mezhebi, ırkı nedeniyle hor görülmediği, dışlanmadığı, toprak bütünlüğümüzün, ulusal birliğimizin ve laik Cumhuriyet'imizin tehdit altında olmadığı bayramlarımız olacak.

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk:

Daha duyarlı olmalıyız

Başta Türkiye olmak üzere Ortadoğu'da akan kanın durması ve halkların barış içinde ve eşitçe bir arada yaşama koşullarının oluşturulması için demokrasi güçlerinin daha çok duyarlı olması şarttır.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer:

Bütünlüğümüze sahip çıkın

Halkımız, ulusal birliğimizden ve ülke bütünlüğünden, laik, demokratik Cumhuriyet'in geleceğinden kaygı duymaktadır. Birlik ve bütünlüğümüze kararlılıkla sahip çıkmalıyız.

DP lideri Süleyman Soylu:

Baykal, Menderes'ten özür dilemeli

Anamuhalefet partisinin yerel seçim öncesi gerçekleştirmeye çalıştığı büyük devşirme macerası kendi sicillerinin kabarık dosyalarını açığa çıkarttı. Baykal önce Türk milletinden, daha sonra da idama gönderecek kadar kinlendikleri Başbakan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın manevi şahıslarından özür dilemelidir.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş:

Kısır çekişmeleri bırakalım

Bizler kan ve gözyaşına boğulmuş mazlumlar coğrafyasını 600 yıl boyunca adaletle yönetmiş bir ecdadın torunlarıyız. Enerjimizi, kısır çekişmelere değil, büyük Türkiye için harcayalım.

Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri