Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lodos 17 Evin Çatısını Uçurdu

22 Kasım 2008 / 19:25
İstanbul'da sabah saatlerinde şiddetini artıran lodos fırtınası, 17 evin çatısının uçmasına ve 22 ağacın devrilmesine neden oldu.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, olaylarda ölen ya da yaralanan olmadı Çatı uçmalarına itfaiye, ağaç devrilmelerine ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri müdahale etti.

Rüzgarın hızı, Ömerli, Çavuşbaşı, AKOM, Aksaray ve Kumburgaz'da saatte 70 kilometreye çıkarken, İkitelli'de saatte 85, Terkos'da ise saatte 88 kilometre olarak ölçüldü.

Şiddetli fırtına nedeniyle Kadıköy-Eminönü, Kadıköy–Kabataş şehir hatları, Yenikapı–Bandırma-Bursa-Yalova, Pendik–Yalova ve Sirkeci–Harem arabalı vapur seferleri iptal edildi.

-KAĞITHANE VE BAHÇELİEVLER'DE ÇATILAR UÇTU-

Fırtına dolayısıyla Bahçelievler Kocasinan Merkez Mahallesi Döner Sokak'taki 5 katlı apartmanın çatısı uçtu. Çevreye yayılan çatı parçaları, bazı dairelerin camlarının kırılmasına ve bir otomobilde hasara yol açtı. Belediye ekipleri olay yerinde önlem alırken, itfaiye ekipleri de tehlike yaratmaması için çatının kalan parçalarını söktü.

Kağıthane Hamidiye Mahallesi Girne Caddesi'nde de lodos yüzünden 5 katlı apartmanın çatısı uçtu. Bu sırada yoldan geçerken düşen parçaların isabet etmesi sonucu hafif yaralanan bir kadın, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Caddede park halindeki 5 araçta hasar meydana gelirken, trafiğe kapanan yol, çalışmaların ardından tekrar açıldı.

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÖNLEM-

Büyükşehir Belediyesi, fırtına sebebiyle başta AKOM olmak üzere tüm birimlerini alarma geçirdi. Fırtına, yağış öncesi, yağış anı ve sonrası için tedbirler alındı.

Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, aşırı yağış nedeniyle göllenme ve su taşkınlarına karşı 20 kombi kanal temizleme aracı, 40 mobil ekip, 100 motopomp ve 250 personelle çalışma yürütecek.

İtfaiye Daire Başkanlığı, tüm grup ve müfrezelerde tam kadro olarak görev yapacak. Gerekli durumlarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Atık Yönetimi Müdürlüğü ekiplerinden takviye alınacak.

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı da gerekli durumlarda ekiplere ve vatandaşlara lojistik destek sağlayacak.
Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri