Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lübnan Bugün Tatil

17 Temmuz 2008 / 10:47
Lübnan hükümeti İsrail elindeki Lübnan'lı esirlerin evlerine dönmesi nedeniyle bugünü tatil ilan etti.
Mehr Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre bugün Beyrut Havaaalanında karşılanacak Lübnan'lı esirler için bütün devlet erkanının katıldığı bir tören düzenleniyor.

Hizbullah'ın İsrail'le sıkı mücadelesi sonucu İsrail'in Hizbullah elindeki iki askerine karşılık teslim edilen Lübnanlılar ülkelerine dönüşü büyük sevinç ve törenlerle kutlanıyor. Bugünü tatil ilan eden devlet yetkilileri, bütün cepheleriyle birlikte Beyrut Havaaalanı'ndaki karşılama törenine katılıyorlar.

Törene, Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman, Meclis Başkanı Nebir Beri, Başbakan Fuad Sinyora ve Hizbullah karşıtı olarak bilinen Velid Canbulat katılıyor.

El-Cezire kanalının verdiği son habere göre de törende, katılan devlet erkanını dışında Hizbullah lideri Hasan Nasrallah da video-konferans yöntemiyle kısa bir konuşma yapıyor.

Esir değişimi ve bunun Lübnan'da her kesim tarafından kutlanması Hizbullah'ın başarısı olarak ve etkinliğini artırması olarak görülüyor.

Havaalanında devlet erkanının katılacağı törenden sonra Hizbullah tarafından çok görkemli bir başka tören daha yapılacağı bildiriliyor.
Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri