Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lübnan ve Gazze'de Türk Bayrakları

31.05.2010 14:53
İsrail'in yardım gemilerine saldırısını protesto eden Lübnanlılar Beyrut'ta dev Türk bayrağı açtı. Gazze'de de mazlumlar benzer eylemlere imza atıyor.

 

İçinde bir yaşından seksen yaşına kadar farklı yaş gruplarının ve elliden fazla ülke vatandaşının yer aldığı yardım gemisine saldıran Siyonistlere öfke büyüyor.  Lübnan ve Gazze’de Türk bayrakları ile protesto gösterileri başladı.

 

turkbayragi-beyrut.jpg

 

İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan ve uluslararası gönüllüleri taşıyan insani yardım gemilerine düzenlediği kanlı saldırıyı protesto eden Lübnanlılar başkent Beyrut'ta bir eylem düzenledi. Lübnan'daki grupların ve ülkede yaşayan Filistinliler'in de katıldığı protesto eyleminde dev bir Türk bayrağı açıldı. Öte yandan, Lübnan başbakanı Said Hariri, İsrail saldırısını "bölgede çatışmayı körükleyebilecek aptalca bir eylem" olarak niteledi.

 

Filistinliler ise kendilerine yardım taşırken hayatını kaybedenlerin temsili tabutlarıyla yürüdü. Sabah saatlerinde gemiyi karşılamak üzere hazırlıklara başlayan Filistinliler, kanlı saldırının duyulmasının ardından büyük bir protesto gösterisi düzenledi.

gazzedeeylem.jpg

 

Türk bayraklarıyla yürüyen Gazzeliler, Mavi Marmara'da İsrail askerlerinin öldürdüğü aktivistler için temsili tabutlar taşıdı. Tabutların üzerine de Türk ve Filistin bayrakları kondu.

 

gazzedeeylem1.jpg

 

 

 

 

Bu haber toplam 6514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri