Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Magazin dünyasını sarsan skandal

12.10.2009 14:10
Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunda magazin dünyasının ünlü isimleri de tele-kulağa takıldı.
Uyuşturucu baronu Habib Kanat'ın yardımcısı olduğu iddia edilen kimyager Doç. Dr. Hüseyin Rıza Işık'ın ünlü şarkıcı, manken, sunucu ve fotomodeller ile yaşadığı trafik kayda girdi.

CİP VE ELBİSE ALMIŞ

Mahkeme kararı ile yapılan telefon dinlemesinde "Hassas Burun" olarak bilinen yüksek kimya mühendisi Işık'ın ünlü şarkıcı Yeşim Erçetin'e 170 bin lira değerinde Porsche cip, Pınar Eliçe'ye 12 bin liralık elbise ve 4 bin liralık çanta hediye ettiği, ünlü manken Esra Balamir'in ise cep telefonu faturasını ödediği belirlendi. Ünlü şarkıcı Yeşim Erçetin'in "Bu adamla benim aramda aşk meşk yok. O benim babam yaşında" diyerek ilişkisini reddetmişti. Ancak, cezaevi ve telefon dinleme kayıtları ünlü şarkıcıyı yalanladı. Yeşim Erçetin'in 2007'de Işık'ı yattığı cezaevinde ziyaret ettiği ortaya çıktı. Captagon imalatından sorumlu olan Işık'ın, paraya sıkışınca ünlü şarkıcıya hediye ettiği lüks jeepi geri aldığı da telefon konuşmalarında belirlendi. Işık'ın "Eve kahve içmeye gelmek istiyorum" sözlerine Yeşim Erçetin'in "Altımdaki arabayı aldın, hangi yüzle geleceksin. Önce arabayı geri getir sonra buluşuruz" sözleri kayda girdi.

PARA İSTEYiP TEHDiT ETTi

Her konuşmasında Işık'tan para istediği kayıtlara geçen Erçetin'in bir görüşmede "Bana sen bakacaksın. Bana para vermeyeceksen ben de başka birini bulurum. Yoksa her şeyi açıklarım" dediği belirlendi.

ÇIRAĞAN'DA BULUŞTU

Işık'ın ünlü isimlerle genellikle Çırağan Oteli'nde buluştuğu da teknik takipte ortaya çıktı. Işık, kendisinden birkaç kez para isteyen ünlü şarkıcı Aylin Coşkun ile Çırağan Oteli'nde 3-4 kez buluştuğu belirlendi.

BALAMİR'İN BORCUNU ÖDEDİ

Şarkıcı Esra Balamir'in de 700 liralık cep telefonu faturası için Işık'tan para istediği belirlendi. Balamir'in "Ne olur borcu öde de kapanmasın" dediği kayıtlara geçti. Işık'ın Özlem Savaş ile de birkaç kez telefonda konuştuğu belirlendi.

ÖZAY'LA BULUŞTU

Dinlemelerde Işık'ın ünlü manken Tuğba Özay ile tanışıp arkadaşlık kurduğu da ortaya çıktı. Özay, bir görüşmesinde Işık'a, "Sponsorluk yapmayacaksan erkekçe söyle" demesi kayda girdi.
Bu haber toplam 1268 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri