Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mağdurlar birleşecek

17 Temmuz 2008 / 15:44
Ergenekon Operasyonu Kapsamında Tutuklanarak Cezaevine Konan Behiç Gürcihan'ı Nişanlısı Fatma Sibel Yüksel Cezaevinde Ziyaret Etti.
Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanarak cezaevine konan Behiç Gürcihan'ı nişanlısı Fatma Sibel Yüksel cezaevinde ziyaret etti. Yüksel, Ergenekon operasyonu mağdurlarının birleşip örgütleneceğini kaydetti.

Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanarak cezaevine konan acikistihbarat.com sitesinin sahibi Behiç Gürcihan'ı, nişanlısı Fatma Sibel Yüksel tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde ziyaret etti. Cezaevi çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yüksel, Ergenekon operasyonu mağdurlarının birleşip örgütleşeceği sinyalini verdi.

Yükseli, "Eğer iddianame basına sızdığı gibiyse oradaki iddialar bir hukuki geçerliliği olan şeyler gibi iddianamede yer aldıysa gerçekten çok vahim bir şey. Bundan ancak komedi kitabı çıkar. Bu iddianamenin çok abartıldığını düşünüyorum. Bu soruşturmada bir siyaset olduğu söyleniyordu. Adeta bunu kanıtlamak için işi Mete Han'a kadar götürdüler. Çok abartılı oldu, Kurtlar Vadisi'nden esinlenmeler var. Mutlaka boş çıkacaktır. Türkiye böyle bir siyasi dava oldu. Bu davada ölümler oldu. İnsanlar tahliye edilmedi. Hala birisi kritik aşamada. Yakınlarımızı bu hukuksuzluğun eline teslim etmeyeceğiz. Yasal haklarımızı ve kamuoyunun haklılığından kaynaklanan tüm haklarımızı kullanacağız. Aileleri ile birlikte bir yıldır mağdur edilmiş bir grup var. Artık birlik olacağız. Uzun bir süredir mağdur edilmiş bu aileler kamuoyuna seslerini duyuracaktır. Bir araya gelme gibi ortak karar veya niyet yok ama bu süreç bunu gerektiriyor. Tutuklular bizim yakınlarımız sağlıklarından endişe duyduğumuz vakit kamuoyuna sesimizi duyuracağız. Böyle bir niyet tek tek var." dedi.


sondakika
Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri