Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O Davalar Birleştirildi

17.05.2010 22:30
Amirallere süikast davasıyla Poyrazköy davası birleştirildi.

''Amirallere suikast'' girişimi iddialarına ilişkin davada savcının bu davanın, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Poyrazköy'de yapılan kazılarda ele geçirilen mühimmata ilişkin davayla birleştirilmesi istemi, oy çokluğuyla kabul edildi.

Beşiktaş'taki İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 9'u tutuklu 19 sanık hakkında açılan davanın üçüncü duruşmasında Cumhuriyet Savcısı Nuri Ahmet Saraç'ın ''Amirallere suikast'' girişimi davasının, aynı mahkemede görülen Poyrazköy'deki kazılarda ele geçirilen mühimmata ilişkin dava ile ''fiili ve hukuki irtibat olduğu gerekçesiyle'' birleştirilmesi istemi görüşüldü. İstemi değerlendiren mahkeme heyeti, ara kararında iki davanın birleştirilmesini oy çokluğuyla kabul etti.

Bu arada, savcı Saraç'ın, mahkeme heyetinden, tutuklu teğmenlerden Ülkü Öztürk, Ali Seyhur Güçlü ve Sezgin Demirel'in tahliyesi talebi de oy birliğiyle kabul edildi.

MUHALEFET ŞERHİ KONULDU

''Amirallere suikast'' girişimi iddialarına ilişkin davada, bu davanın ''Poyrazköy'deki kazılarda bulunan mühimmata ilişkin'' dava ile birleştirilmesi ve 6 sanığın tutukluluk halinin devamı yönündeki kararlara, üye Hakim Oktay Kuban tarafından muhalefet şerhi konuldu.

Bu haber toplam 922 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri