Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hocaefendi Bugün Dualarla Anılıyor

28.01.2010 18:43
İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Esad Coşan Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 74. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve AKRA FM’de özel programlarla bugün (Perşembe) yâd ediliyor.

İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Esad Coşan Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 74. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve AKRA FM’de özel programlarla bugün (Perşembe) yâd ediliyor.

Prof. Dr. M. Esad Coşan Hocaefendi, AKRA FM’de 15 farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla gün boyu, ikindi namazından sonra Eyüp’teki kabirleri başında ve akşam namazını müteakiben İskenderpaşa Camii’nde severleri tarafından anılacak.

 

Hakk’ın rahmetine kavuşan zat-ı muhteremlerin, Mevlid Kandili’nde olduğu gibi doğumlarının Hicri yıldönümü vesilesiyle yâd edilmeleri geleneği devam ediyor.

M. Zahid Kotku Hocaefendi, doğumunun 74. yılı olan, Hicri 13 Safer 1431, Miladi 28 Ocak 2010 Perşembe günü (bugün) ikindi namazını müteakip Eyüp’teki kabirleri başında, akşam namazını müteakip ise İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla ve hatim dualarıyla, AKRA FM’de ise gün boyu sürecek özel yayın akışıyla anılıyor.

 

İLİM ADAMLARI ESAD COŞAN HOCAEFENDİ’Yİ ANLATIYOR

İskenderpaşa Camii’ndeki programda, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yakup Çiçek, M. Esad Coşan Hocaefendi’ninİslam’ın Öğrenilmesinde ve Yaşanmasında İlmin Önemi ve Âlimlerin Vazifeleri” konusundaki görüşlerini aktaracak. 

Sohbetin ardından okunan hatimlerin ve tesbihatların duasını İskenderpaşa Camii görevlisi Rıza Memduhoğlu yapacak. Hatim duası AKRA FM’de de yayınlanacak.

AKRA FM’de Prof. Dr. Yakup Çiçek’in yanı sıra Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan, Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu ve Prof. Dr. Bilal Kemikli, Esad Coşan Hocaefendi’yi anlatacak.

 

M. Zâhid Kotku Hocaefendi ise doğumlarının 114. yılında, Hicri 30 Muharrem 1431, Miladi 15 Ocak 2010 Cuma günü ikindi namazını müteakip Süleymaniye Camii haziresindeki kabirleri başında, akşam namazını müteakip ise İskenderpaşa Camiinde, gün boyu AKRA FMde özel programlarla ve hatim dualarıyla yâd edilmişti.

 

Eyüp’te ve İskenderpaşa Camii’nde tertip edilecek yâd günü merasimleri, www.akradyo.net ve www.ilk.net.tr adreslerinden görüntülü olarak canlı yayınlanacak. 

Yâd günü özel yayın akışıyla ilgili detaylı bilgi www.akradyo.net te yer almaktadır.

Bu haber toplam 5824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri