Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abbas milletvekili Zeydan'ı tutuklattı

21.09.2010 15:12
Abbas milisleri milletvekili Zeydan’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’a bağlı milis güçler bugün evini barbarca bastıkları milletvekili Abdurruhman Zeydan’ı tutukladılar.

Filistin Meclisi Genel Sekreteri Dr. Mahmud Er-Ramhi Filistin Enformasyon Merkezine yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Abbas milislerinden kalabalık bir grup bugün (21 Eylül Salı) sabah erken saatlerde milletvekili Abdurrahman Zeydan’ın Tulkerem’deki evini bastı. Ana kapıyı kıran milis güçler, içeri girip arama yaptı. Vekilin cep telefonuna ve bilgisayarına el koyan milisler hatlı telefonun da kablosunu kestiler. Kendilerini Kassam komutanı İyad Şelbaye’nin öldürülmesine ortak olmakla suçlayan Hamas hareketine mesaj vermek istediklerini söyleyen milisler, evde Hamas’a mensup milletvekilini de tehdit ettiler.”

Tutuklanan milletvekilinin Tulkerem’deki merkezde alıkonulduğunu, bu esnada Abbas milisleri tarafından tehdit edildiğini ve bundan böyle dokunulmazlığının olmayacağının kendisine bildirildiğini söyleyen Er-Ramhi, milislerin daha sonra milletvekilini serbest bırakırken bilgisayarıyla cep telefonunu teslim etmediklerini ifade etti.

Diğer taraftan Batı Yaka’nın birçok şehir ve kasabasında Hamas mensuplarına karşı baskınlarına devam eden Abbas milislerinin bugün 22 Hamas mensubunu daha tutukladıkları belirtildi.

fiem

Bu haber toplam 1138 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri