Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de yeni kriz çıktı

25.06.2010 09:25
CHP'de İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin krizi henüz zihinlerdeki tazeliğini korurken yeni bir kriz partinin kapısını çaldı.

 

CHP'nin lideri olduktan sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk icraatı yeni makam aracı siparişi vermek oldu. Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın Mercedes S500 model makam aracını istemeyince, Audi A4 Diesel marka araç sipariş edildi. Ancak Kılıçdaroğlu için verilen Audi siparişinin yanı sıra parti yönetiminin, her birinin fiyatı yaklaşık 70 bin euro olan 6 makam aracı daha sipariş ettiği ortaya çıktı. Bunlardan üçünün Audi, diğer üçünün de Passat TDI marka olduğu öğrenildi.

Audi'lerin, Kılıçdaroğlu, Genel Sekreter Önder Sav ve Genel Sayman Faik Öztrak'ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay'a tahsis edileceği belirtildi. Bu durumun ise diğer parti yöneticilerinde sıkıntıya neden olduğu kaydedildi.

DÖNÜŞÜMLÜ KULLANACAKLAR

Diğer genel başkan yardımcıları Haluk Koç, Gaye Erbatur ve Umut Oran ile genel sekreter yardımcıları ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinin, yeni Passat'lar ve eski makam araçlarını dönüşümlü olarak kullanacakları ifade edildi. Harcamalar konusundaki titizliği ile bilinen Kılıçdaroğlu'nun yeni siparişlerle ilgili nasıl bir tutum izleyeceği merak konusu oldu. Baykal'ın kullandığı Mercedes'in de satılmak üzere genel merkezden gönderildiği belirtildi.

BUGÜN
 

Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri