Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Makam, Makam Çiçeği ve Bülbül”

10.06.2010 17:57
Işığın erdemli kudretini kültüre yansıtmak için yola çıkan Araştırmacı Yazar Müslüm Üzülmez’in “Makam, Makam Çiçeği ve Bülbül” adını taşıyan yeni kitabı yayınlandı.

Işığın erdemli kudretini kültüre yansıtmak için yola çıkan Araştırmacı Yazar Müslüm Üzülmez’in “Makam, Makam Çiçeği ve Bülbül” adını taşıyan yeni kitabı yayınlandı.

Ergani’nin tarihine, kültürüne, yüreğine, sözüne, özüne ve gizemine aşık olan Yazar Üzülmez,  bugüne kadar aşkını kaleme getirdiği tüm yazılarını bu kitapta topladı.

Üzülmez’in Ergani ve Erganililere dair çeşitli dergi, gazete ve sitelerde yayınlanmış yazılarını okurken, kendinizden anılar, üzüntüler, mutluluklar bulmanız mümkün. Yazarın akıcı ve sade bir dil kullanışı diğer taraftan okuyucularının yüzünü güldüren ironileri de görülmeye değer.

Dünyanın en eski arkeolojik yerleşimlerinden, Diyarbakır'daki Hilar mağalarına tuttuğu mercek ile Arkeoloji ve Sanat dünyasında isminden söz ettiren Müslüm Üzülmez, son kitabındaki yazıları analiz edildiğinde kendini sorguladığı ve açıktan olmasa da ‘hayattan aslında ne öğrendim?’ sorusuna cevap aradığı da görülüyor.

Bugüne kadar 13 esere imza atan Üzülmez’in, dörtnala gelip ansızın durağanlaşan yazılarında duygunun ağır yükünü sırtında taşıdığı ama bu yük ile mutlu olduğu, toprağına sevdasını, sevdasının yanında yanlış yönetimlere hıncını yansıtmaktan da geri kalmadığı gözlemleniyor. Kitabı okurken kendinizi kazı yapmaya hazırlanan bir arkeolog, bilgiye ulaşmaya çalışan öğrenci, sınırda görev yapan idealist bir öğretmen, boşluğu kabul etmeyen din adamı, kendine uygun hikâyeyi bulunca sevinen genç,  mücadele etmek için güvenilir bir mevzi arayan aktivist, özgürlüğe açılan kapıdan içeriye sızan ışık ve ışığın yansıttığı renk olarak hissedebilirisiniz.

İrtibat: e-posta: muslimce@yahoo.co.uk

GSM: 0 537 401 92 21

İş Tel: 0.212. 449 94 81

Bu haber toplam 2044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri