Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5816’lık “Gülsüm”

16.05.2009 09:59
Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı köyünde ‘’Gülsüm’’ adı verilen bir inek, sahibinin elinden kaçarak ilköğretim okulunun bahçesindeki büstü kırınca, Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldı ve köylülerin ifadesi alındı.
Büstü kırdı, sürgün edildi!


Malatya’nIn Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı Köyünde ‘’Gülsüm’’ adı verilen bir inek, sahibinin elinden kaçarak ilköğretim okulunun bahçesindeki büstü kırınca, Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldı ve köylülerin ifadesi alındı. İneğin sahibi, ceza alma korkusuyla ‘’Gülsüm’’ü İnekpınarı köyündeki bir yakınına verdi. Kadiruşağı Köyü sakinlerinden ve ineğin sahibi Gül Kılınç, yaptığı açıklamada, kendilerine ait büyükbaş hayvanın sebep olduğu bir kazanın ardından açılan soruşturma sebebiyle korktuklarını anlattı. Kılınç, ‘’Her gün yaptığı gibi otlaması için dışarı çıkardığım inek elimden kaçarak uzaklaştı. Yakalamak için peşinden gittiğim sırada okulun öğrencileri ineğin bahçedeki büstü kırdığını söyledi. Olaya çok üzüldük. Ardından büstün kırılması nedeniyle soruşturma başladığını duyduk. Köye gelerek ifadelerimizi aldılar. Neredeyse tüm köylünün ifadesi alındı. Kabahatli olan bir hayvandı. Kasıt olmadığını söylesek de köylüler bizim ceza alacağımızı söyledi. Bu nedenle korktuğumuz için soruşturmaya sebep olan inekten kurtulmaya karar verdik" dedi. Büstü kıran ve ceza alınması ihtimaline sebep olan ‘’Gülsüm’’den kurtulmak için çare düşündüklerini ifade eden Kılınç, eşi Mevlüt Kılıç’la ineği ‘İnekpınarı’nda ikamet eden bir yakınlarına gönderdiklerini söyledi.


“ARTIK HUYSUZLUK YAPMIYOR”


‘’Gülsüm’’ün yeni sahibi Ömer Ateş, yakınlarının kendisini arayarak olayı anlattıktan sonra ineği kendilerinden almalarını istediklerini belirtti. Ateş, şöyle konuştu: ‘’Gülsüm’ün, büstü kırdığını ve başlarına iş açacağını söylediler. Olay bana komik görünse de yakınlarımın endişesini anladım. Sonuç olarak büstü ineğin kırdığı gerçeğini herkese anlatamazlardı. Bu nedenle korkmaları da doğaldı. Zaten soruşturma açılması üzerine inekten kurtulmaya karar verdiler. ‘Gülsüm’ normalde çok huysuz bir hayvandı, ama sürgüne geldiği İnekpınarı’nı sevmiş olsa gerek ki artık huysuzluk yapmıyor. Hatta benim en gözde hayvanım oldu.’’
Bu haber toplam 1266 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri