Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Malatya, Kayısı Tanıtım Grubu' kuruyor

01.09.2010 17:16
Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Kayısı Pazarı'nı gezdi ve Kayısı Tanıtım Grubu'nun kurulması çalışmaları hakkında bilgi paylaştı ve grubun kuruluş tarihini açıkladı.

Kayısı Tanıtım Gurubu Kurulması için çalışmalar son aşamaya geldi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, beraberinde Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sami Payza, İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ali Doğan,  Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Murat Tokmak ve bazı partililerle birlikte Kayısı Pazarı'nı ziyaret etti.

Burada üretici ve ihracatçılarla görüşen Milletvekili Öz, gezisi sırasında özellikle kayısı alım satımında pazarlık yapanları anlaştırması dikkat çekti.  Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve kayısıcı Murat Tokmak ile bir üreticiyi de kayısı alımı konusunda anlaştıran Milletvekili Öz, burada basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

Kayısı Tanıtım Gurubu Kurulması için çalışmaların son aşamaya geldiği bildiren Milletvekili Öz, 12 Eylül referandumundan sonra konuyu tekrar ele alıp, sonbaharda Kayısı Tanıtım Grubu'nun kurulmuş olacağını bildirdi. 

Fındık Tanıtım Gurubu'nun, "Bir avuç fındık yeter" reklamı ile fındık satışının arttığını hatırlatan Milletvekili Öz, "Biz de Kayısı Tanıtım Grubu kurarak, kayısının reklamını yapıp, talep patlaması sağlayarak fiyatın yükselmesini sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

ÖZ: KALİTE ARTMALI, PAKETLEME TESİSLERİ KURULMALI

 İhracatçılara ve üreticilere de seslenen Milletvekili Öz, kayısı paketleme tesisi sayısının arttırılmasını üreticilerin ise kaliteli ürün yetiştirmelerini istedi.

Kayısı üreticilerini her zaman düşündüklerini ve mart ayında yaşanan don nedeniyle kayısı çiçeklerinin yanmasından dolayı üreticilere 90 milyon TL ödeme yapıldığını hatırlatan Milletvekili Öz, kayısı üreticilerinin her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.

 Bu arada, bir üretici ise,  mart ayında yaşanan don nedeniyle kayısı çiçeklerinin yanmasından dolayı üreticilere ödeme yapılmasından dolayı üreticinin kayısıyı pazara getirmediğini ve böylece fiyatın arttığını, bu nedenle hükümete teşekkür ettiklerini bildirdi.

Yerel Posta

Bu haber toplam 2180 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri