Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mansız Şimdi de Dizi de Oynayacak

04 Ağustos 2008 / 10:59
Mansız, bir televizyon dizisinde ilk kez baş rolde seyirci karşısına çıkacak.
Mansız'ın aşk üçgenindeki bir balıkçıyı canlandırdığı ''Dalgakıran'' adlı dizinin ilk bölümü 11 Ağustosta seyirciyle buluşacak.

Çekimleri Foça'da sürdürülen ''Dalgakıran'' adlı dizide maden mühendisi olan, ancak geçirdiği kazadan etkilenerek Foça'da balıkçılık yapan ''Fırtına'' adlı genci canlandıran İlhan Mansız, Danimarka'nın eski Ankara Büyükelçisi'nin kızı model Eliza Hoppe ile aşk hikayesinde bir araya geldi.

Senaryosunu Recep Sarı'nın kaleme aldığı, Orhan Kılıç ve Neşe Karataş'ın da senaryo grubunda katkı sağladığı dizinin yapımcılığını Nur Gürel üstleniyor. ''Tek Türkiye'' adlı televizyon dizisiyle tanınan yönetmen Gürsel Ateş'in kamera arkasına geçtiği filmde, ''Kurtlar Vadisi''nde ''Testere Necmi'' adlı karakteri canlandıran Tarık Ünlüoğlu da rol alıyor. Dizide, diğer rollerde Gözde Türkyılmaz, Aslı Zen, Fatih Ayan, Gürkan Tavukçuoğlu, Anta Toros, Nurhayat Boz, Gülnihal Demir ve Orhan Kılıç yer alıyor.

-''MANSIZ, OYUNCULUKTA ÇOK GAYRETLİ''-

Dizinin senaryosuna katkı sağlayan ve bu dizi için oyuncu olarak ilk kez kamera karşısına geçen Digitürk ve Lig TV Ankara Temsilcisi Orhan Kılıç, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, çekimlerin 15 gün önce İstanbul'da başladığını, İzmir ve Foça'da devam ettiğini söyledi.

Dizinin ilk bölümünün 11 Ağustosta ekrana geleceğini ifade eden Kılıç, 13 bölüm halinde yayınlanacak dizide futbolcu İlhan Mansız'ın başrolü üstlendiğini ve bunun Mansız'ın ilk başrolü olduğunu belirtti.

İlhan Mansız'ın oyunculuğu çok sevdiğini ifade eden Kılıç, ''Mansız, oyuncu koçundan sürekli ders alıyor ve oyunculuğu çok sevdiğini söylüyor. Setteki performansı ile de dikkatleri şimdiden üzerine çekiyor'' dedi.

Mansız'ın önemli bir hayran kitlesinin bulunduğunu dile getiren Kılıç, tanınmış futbolcunun ''Doktorlar'' dizisinde bir rol üstlenmesinin ardından Mansız'a başrol oynaması yönünde izleyiciden isteklerin geldiğini belirtti. Kılıç, ''Biz de kendisiyle bu konuyu konuştuk ve dizimizde de onu oynatmaya karar verdik. Mansız'ı izleyenleri değişik bir biçimde balıkçı olarak ekrana getirdik'' diye konuştu.

Dizinin İstanbul'a gidip model olan ve sonra yeniden Foça'ya dönen eski aşkı ile mahalleden arkadaşı olan ve birlikte balıkçılık yaptığı kimsesiz genç kız arasında aşk üçgeninde kalan bir balıkçının öyküsünü işlediğini aktaran Kılıç, bu balıkçının da maden mühendisi olduğunu, ancak bir iş kazasında arkadaşının kollarında hayatını kaybetmesi üzerine Foça'ya dönerek baba mesleği olan balıkçılığı tercih ettiğini anlattı.

Televizyon dizisinde ''Kurtlar Vadisi''nin karakterlerinden Testere Necmi'yi canlandıran usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu'nun da yörenin fabrika atıklarıyla denizi kirleten ve bazı yasa dışı işlere bulaşan zenginini canlandırdığını ifade eden Kılıç, kendisinin de bunlara karşı çıkan çevreci yerel gazeteci Hasan Yiğit rolünde seyirciyle buluşacağını söyledi. Kılıç, Mansız'ın canlandırdığı Fırtına'nın sürekli bu gazeteciden öğüt aldığını ve neticede fabrikatöre karşı elele verdiklerini dile getirdi.

-''YEŞİL SAHALARDAN TELEVİZYON EKRANINA''

Dizinin senaryosuna da katkı sağladığını, televizyon gazeteciliğine yıllarını verdiği için ekran deneyiminin bulunduğunu ifade eden Kılıç, ''18 yıllık televizyonculuğum var. Lig TV'de canlı yayınlar yaptım, kendi programlarım da bulunuyor. Aslında kameraya alışkınım. Ancak, oyunculuk çok zormuş, bunu gördüm'' dedi.

Televizyon dizisinde kendi mesleğini yapan birini canlandırdığını, ancak bunun daha da zor olduğunu belirten deneyimli gazeteci, ''Kendi mesleğini oynamak çok daha zormuş. Ben bunu bilmiyordum. Keşke balıkçı olsaydım'' sözleriyle oyunculuğun çok zevkli, ancak zor bir meslek olduğuna dikkati çekti.

İlhan Mansız ile yıllardır tanıştığını ve Gençlerbirliği'ne 17 yaşında geldiğinden bu yana bu tanışıklığın aralıksız sürdüğünü vurgulayan Kılıç, Mansız ile aynı projede yer almasına ilişkin deneyimini şöyle aktardı:

''Ben İlhan Mansız'ı Türkiye'de futbol oynamaya başladığından beri tanıyorum. Biz ikimiz röportajlarda çok bir araya geldik. En son geçen sene Ankaragücü'nde oynarken onunla röportajım vardı. Şimdi onunla karşılıklı aynı dizide rol alıyoruz. 16 yıldır tanıdığım bir futbolcuyla farklı bir projede yer almak ilgi çekici bir deneyim oldu.

Aşk, entrika ve sürükleyici olayların birbirini izlediği bu dizide Mansız, görsel olarak ekranı iyi dolduruyor. Burada ilk kez başrol oynayacak ve çok merak ediliyor. Çünkü onun inanılmaz bir kitlesi, Eliza Hoppe'un da bir vitrini var. Foça halkı da çekimlere ve Mansız'a büyük ilgi gösteriyor. Çekimler keyifli bir biçimde sürüyor.''

Çekimlerin 9 Kasıma kadar devam edeceğini aktaran Orhan Kılıç, TRT'nin de ''Dalgakıran'' adlı diziye büyük önem verdiğini ve büyük bir reyting beklediğini belirtti.

''Dalgakıran'' adlı dizi, TRT-1 ekranlarında seyirci karşısına çıkacak.

Kaynak:
Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri