Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maradona Artık Teknik Direktör

05 Kasım 2008 / 14:33
Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Maradona, resmen Arjantin Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü oldu
Geçen hafta Arjantin ekibinin başına getirileceği duyurulan Maradona, dün Arjantin Futbol Federasyonu Başkanı Julio Grondona ve Arjantin Milli Futbol Takımı Genel Menajeri Carlos Bilardo'nun da hazır bulunduğu basın toplantısında, teknik direktörlük sözleşmesini imzaladı.

Maradona, burada yaptığı konuşmada, söz konusu görevin kendisi için bir onur olduğunu söylerken, rüyasının gerçekleştiğini ifade etti.

Grondona da Maradona'nın teknik direktörlük için uygun olmadığı iddialarını kabul etmediğini belirterek, Maradona'ya olan inancını anlattı.

48 yaşındaki deneyimli futbol adamı, 1976 yılında Argentinos Juniors'da başladığı futbol kariyerine, sırasıyla Boca Juniors, Barcelona, Napoli, Sevilla, Newell's Old Boys ve yine Boca Juniors'da devam etti.

1977-1994 yılları arasında yer aldığı Arjantin Milli Futbol Takımı'nda çıktığı 94 maçta, rakip takımların ağlarını 34 kez havalandıran Maradona, ülkesinin, Meksika-1986 şampiyonu olmasına da katkı sağladı.

Maradona, milli kahraman ilan edildiği ülkesinde, yeni görevi nedeniyle oldukça eleştirilmişti.

Teknik kabiliyetini, çalıştırıcılığa yansıtamayacağı iddia edilen Maradona'nın, geçmişte gördüğü madde bağımlılığı ve obezite tedavileri de akıllarda soru işareti bırakmıştı.

Maradona, ilk sınavını 19 Kasımda İskoçya ile deplasmanda yapılacak dostluk maçında verecek.
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri