Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Marat Safin Tenisi Bırakıyor mu?

28 Ekim 2008 / 14:49
Marat Safin, Paris Masters'e de ilk turda veda edince, kararını açıkladı...
Daha önce Paris'te 3 kez şampiyonluğa ulaşan 28 yaşındaki Marat Safin, teniste dünün olmadığı gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Paris Masters Series'te ilk turda Arjantinli Juan Monaco'ya 2-0 yenilen Marat Safin, kortlara veda edeceğinin sinyallerini de vermiş oldu.

İlk sette sadece 12 puan toplayan, 20 dakika içinde seti kaybeden, ikinci setin ilk servis oyununda 4 kere üst üste çift hata yapan Marat Safin, hepten dibe vurdu.

İlk seti 6-0 kaybeden Rus tenisçinin, 2.setteki çabası, setin tie-breaklere uzamasından öteye geçemedi ve Safin, Paris'e ilk turda veda etti.

Maçtan sonra Marat Safin, tenise şimdilik ara verdiğini, bir süre sonra tenisi bırakıp bırakmayacağını açıklayacağını söyledi.

Bir zamanların ABD Açık ve Avustralya Açık şampiyonu Marat Safin'in (28) hazin dolu sözleri şu şekildeydi:

"Bana ne olduğunu bilmiyorum. Bir türlü istediğim oyunu oynayamıyorum. Artık bazı şeyleri zamana bırakmak istiyorum. Baskı altında olmak istemiyorum ve kararım ne olursa olsun, mutlu olmak amacım"

"Senelerdir sakatlıklarla boğuşuyorum. İlk 10 sıradan düştükten sonra kendimi bir türlü toparlayamadım. Yıllarca ilk 10'dasınız ve bir anda 30-50-70'ci sıralara kadar geriliyorsunuz. Bu motivasyon açısından çok zor bir durum. Bunu kabullenmek gerçekten çok güç"

Safin, tenisi bırakıp bırakmayacağıyla ilgili soruyu da şu şekilde cevapladı:

"Bir süre dinlenmeye ihtiyacım var.Birkaç ay hayatın tadını çıkartacağım ve tenisten uzak durmaya çalışacağım. Eğer oynamak istersem devam edeceğim, eğer istemezsem kuşkusuz bırakacağım"

Marat Safin, 2005 Avustralya Açık'ta şampiyon olduktan sonra, bir kez olsun kupa kaldırmayı başaramamış, zirveden aşağıya doğru basamakları tek tek inmişti
Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri