Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mardin'de 2 Bin 820 öğretmen eksik

10 Eylül 2008 / 17:11
Mardin'de Yeni Eğitim Öğretim Yılında Öğretmen Açığı 2 Bin 820, Derslik İhtiyacı Bin 500 Olarak Açıklandı.
Mardin'de yeni eğitim öğretim yılında öğretmen açığı 2 bin 820, derslik ihtiyacı bin 500 olarak açıklandı.

2008-2009 eğitim öğretim sezonuna rekor öğretmen açığıyla başlayan Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü'nü bu yıl da zorlu bir dönem bekliyor.

Öğretmen açığını kapatmak için Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerinin devam ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal, imkansızlıklara rağmen 2008-2009 eğitim öğretim yılında eğitim alanında birçok ilklere imza atacaklarını söyledi.

Bu yıl eğitim ve öğretim sezonuna 6 bin 555 öğretmen ile başladıklarını ifade eden Dal, "Mardin için acil olarak 2 bin 600 öğretmene, yaklaşık bin 500 dersliğe ihtiyacımız var. Öğretmen açığımızı sözleşmeli ve ücret karşılığında öğretmen alımı ile gidermeye çalışacağız. Eğitim düzeyini yükseltmek için öğretmen açığını kapatmak lazım. Bu konuda Milli Eğitim Bakanı'mız Mardin'e çok önem veriyor. Yapılacak öğretmen atamalarında öncelik Mardin'e tanınması için gerekli girişimleri başlattı. İnşallah yeni atamalarla bu öğretmen açığımızı gideririz. Mardin'in eğitim düzeyini yükseltmek için hizmet vermeye devam edeceğiz." dedi.

Eğitim öğretim yılının Mardin için sıkıntılı başladığını belirten Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Hasan Ekinci de, son dönemlerde yapılan olumlu katılımlarla beraber derslik sayısının azlığı, sınıfların kalabalığı, öğretmen yetersizliğinin sorunların başında geldiğine dikkat çekti. (CİHAN)
Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri