Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Masalcı müdür Hanefi Avcı Efsanesi

04.10.2010 00:40
Susurluk’ta ortalığı kasıp kavuran Avcı, Ergenekon soruşturmasında dut yemiş bülbüle döndü. Son günlerin en çok konuşulan İSMİ Hanife Avcı hakkında müthiş bir analiz...

Ulluslararası Ekonomik ve kültürel İlşkiler Federasyonu genel başkanı İBRAHİM DANACILAR yazdı...

Hanefi Avcı’yı aslında diğer emniyet müdürü dostlarından ayıran en önemli tarafı kurnazlığıdır.Devrimci Karargah Örgütü operasyonu kapsamında dinlenen Nejdet Kılıç’la görüşmelerinin dinlemeye takılması üzerine, anı kitabına cemaat bölümünü ani bir şekilde ekleyerek gündeme gelmiş, Kitabı kendisine “zırh” yapmaya çalışmış hemen bir masal hazırlamaya karar vermiş, bu sayede olası bir operasyondan kurtulabileceğini ummuş ama evdeki hesap çarşıya uymamışş..  Bilakis masal anlatılmadağan malesef bitmişş... Ama hükemet karşıtlarına iş çıkmışş.. Ve masal ikinci kez başlamışş.. Bir varmış bir yokmuş.. kendini iadailist sanan başkalarının avukatlığını yapan işinden başka birçok unsurla ilgilenen ülkesinin anayasasına karşı çıkar amaçlı örgütlerin içerisnde görev yapan bir emniyet müdürü varmışş...

Hanefi Avcı’yı düne kadar cemaatin adamı olmakla suçlayanlar onların tabiriyle söylüyorum Fetullahçı diye etiketleyenler şimdi birden bire Hanefi Avcı’ya kahramanlık  öyküleri düzmekle meşgul.Neymiş Susurluk’u deşifre etmiş, çok başarılı operasyonlar yapmış, Türkiye’deki mafya düzeninin tekerine çomak sokmuş falan filan.İyi de kardeşim Hanefi Avcı bu işleri yaparken arkasından etmedik lafları bırakmayanlar, arkasındaki güç olarak cemaati işaret edenler, sürekli cemaat polislerine gönderme yapanlar siz değilmiydiniz? Şimdi kalkmışsınız Hanefi Avcı’yı yere göğe sığdıramıyor bazı hükümet karşıtı lobiler,medyanın bazıları, birde basiretsiz bürokrat ve siyasiler size ne oluyor? Allah aşkına.. iş bulamadınız değilmi kendinize ama sizide anlıyorum tabii işiniz bu ne yacasaksınız.!

Hangisi gerçek; dün cemaat polisi deyip ötekileştirmeniz mi yoksa bugünkü kahramanlık nutuklarınız mı? yermi.. bu tiyatronuzu millet..!

Hanefi Avcı, kitabında son dönemde cemaat komplosuyla karşı karşıya olduğunu iddia etse de, ortaya çıkan bilgi ve belgeler Avcı’nın çokta masum olduğunu göstermiyor. Avcı’yı tanıyan onunla birlikte mücadele etmiş emniyetçilerle sohbetlerimde ondan hep övgüyle sözettiler. Sözbirliği etmişcesine “Hayır böyle bir olayların içinde olması mümkün değil”dediler. İnansakmı acaba?

Ancak, kabul etmek gerekir, diğer müdürlere göre kitap sayesinde kendisine kamuoyu desteği bulmayı başardı. 

Atatürkçü Düşünce Derneği ve İşçi Partisi sempatizanları Avcı’nın kitaplarını dağıtarak böyle bir algının oluşmasına katkıda bulundular.

Kitabının yazımına emek harcayan bazı gazeteciler de gönüllü avukatlığına soyundunduğunu açıkça görmek mümkün..

Bilinçlerimizin kasıtlı ve istendik bir şekilde iğfal edilmek istendiğinin en  somut örneği, kitabın ana konusunun etrafında şekillendiği Gülen hareketine dair Avcı"nın ileri sürdüğü suçlama, önyargı ve spekülasyonlardır. Özet olarak Avcı, Gülen Cemaatini karanlık amaçları olan bir suç  örgütü olarak lanse etmekte, bu suç örgütünün sınırsız bir güce ulaştığını iddia etmekte, devleti ele geçirme amacında olan bu hareketin yargı ve emniyet teşkilatlarını içten ve dıştan kuşattığını öne sürmektedir. Avcı, cemaat adı altında hayali bir güç ve  tehdit kurgulamaktadır, çünkü Gülen hareketinin hayali bir tehdit ve güç olarak kurgulanmasının sayısız yararı vardır. Gülen hareketi etrafında  yaratılan bu efsane ile, insanların sahici anlamda Gülen hareketi ile ilgilenmesinin önü kesilmek istenmekte, toplumda  sivil bir hareket olan  Gülen hareketine karşı bir düşmanlık ve karşıtlık yaratılmaya çalışılmaktadır. Hayali olan bir düşmana saldırmak her zaman için çok kolaydır. Avcı"da cemaat adı altında yarattığı düşmana saldıran kahraman polis rolünü oynamaktadır.

Artık Bu gibi karamanlık oyunlarının zamanı bittiği gibi izleyiciside kalmamıştır. Hanefi Avcı'ya bu konuda üzülmemek mümkün değildir. :)

Avcı"dan önce de  psikolojik harekat bağlamında  çok popüler kitaplar yazıldı. Jandarma"dan maaş alan ve  gizli askeri arşivlerin bilgisayarından çıktığı Ergenekon terör örgütü davası tutuklusu Ergün Poyraz gibi yalanlarla dolu bir  çok kitap yazan bu şahsı Avcı'nın kitabının her karesinde'de görmek çok mümkün sanki danışmışlar birbirlerine bunların kitapları hezeyan ve iftiralarla doludur.

Olmadı be.. Hanefi müdür olmadı.! Kendini berbat ettin ama bizi ikna edemedin.! Yazdıklarınla.!  Bir zamanların yaman teknik uzmanı tekniğe mi takıldı acaba? Yoksa etrafındaki Simonlar Emin Aslan ağabeyinden sonra sıranın sana geldiğini söyleyerek paniklettiler mi seni?

Peki, Hanefi müdürüm halkının yüzde doksan beşi Müslüman olan bu ülkede orduya sızmış olan dönmemiş Yahudi dönmelerinden haberdar değil miydin? Eğer haberdar isen bundan rahatsız değilmiydin.? Dedesinin kemikleri İsrail’de olan, başında Yahudi takkesi kipa ile ağlama duvarında kaçamak tapınma yapan veya kendi kullandığı uçak ile İsrail’e adeta sıla rahim ziyareti yapan kuvvet komutanlarından haberdar ve rahatsız değil mi bizim yaman istihbaratçımız, Maraşlı Hanefi..?

Daha sana nediyim söylenecek okadar çok şey varki belki şu senin yalanlarla dolu haliçteki simonlar kitabının iki kat kalınlığından KARANLIK İSTİHBARATÇI diye bir kitapta biz yazardık..ya neyse...

Artık bu fasa fisolara müşteri bulmak zor tabii şimdi hükümet karşıtları önünde kurtarıcı gibi olan sen, medyanın zavallı mağdur müdürü  olan sen, halkı için dağtepe mücadele eden sensin ya?  Bu mamaları yemiyen millet'te biziz..

Sana ve destekçilerine burda son sözüm şu.!

Birine çamur atmadan önce düşün ve sakın unutma; İlk önce senin ellerin kirlenecektir. Ve nitekim kirlenmiştir. Birde unuttuğun ne var biliyormusun. Bir saniye sonrasına bile hükmedemediğimiz bir hayat için, fırıldak oluyorsun, olmaya ne gerek var.!

Türkiye'de tek gerçek şu bunu aklınıza sokun..! ''Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir..!!''  Sizin kirli oyunlarınızın değil..!!

Ves. Selam..

İbrahim DANACILAR

55285.20101004010448..jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 10246 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri