Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maske Düştü ETÖ Göründü!

21.11.2009 15:38
Bugüne kadar Ergenekon konusunda net konuşmayan A. Şener ağzındaki baklayı çıkardı. Peki Şener ne dedi?

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Ergenekon Davası’yla “derin devletin yenilendiğini” söyledi. Şener, “Burada iki şey söylüyorum; bu dava üzerinden çok sayıda masum insan mağdur edilerek bir endişe ortamı oluşturulmuş olabilir, ikincisi ‘derin devlet yenileniyor’ olabilir” dedi.

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, ANKA’nın sorularını yanıtladı. Şener, başta iktidar partisi olmak üzere, TBMM’de grubu bulunan partilerin siyaset anlayışını eleştirerek, “Şu an TBMM’de bulunan partiler; DTP, MHP, CHP, AKP farklı kavramlara vurgu yapmak suretiyle Türkiye’yi sürekli ayrıştırma yarışına girmişlerdir” diye konuştu.

Eski siyaset tarzında yapay kavramlar üzerinden kavga ederek kimlik oluşturma çabası olduğunu söyleyen Şener, Ergenekon Davası’nın da bu bağlamda iktidar tarafından, siyasallaştırılarak, hukuktan uzak bir şeklide yürütüldüğüne dikkat çekti.

Şener, “Ergenekon Davası’na baktığımızda, gördüğüm hadise şudur; bu dava kapsamında yer alan suça karışmış bazı insanlar olabilir. Tamamıyla hiçbir şeyin olmadığı ve bir kurgu üzerine yürüyen bir dava olduğunu düşünmüyorum. Ama bu dava üzerinden, dava bağlantısı olacak, olmayacak çok sayıda insanın konunun içersine bulaştırılmış olabileceğini ihtimal dahilinde tutuyorum” dedi.

Dava kapsamında sürdürülen takiplerde büyük bir güvensizlik inşa edildiğini, yine dava üzerinden sürekli muhalif bir kesimin suça bulaşmış olsun ve ya olmasın tasfiyesine yönelmiş bir görüntünün ortaya çıktığını dile getiren Şener şöyle konuştu.

“Türkiye geçmişte darbeleri yaşamıştır, Türkiye geçmiş derin operasyonları yaşamıştır. Kanunun, Anayasanın vermediği yetkileri, kamu yetkilerini kullanarak sürdürülen operasyonlar, eylemler bu ülkede yaşanmıştır. Bir anlamda bu bir derin devlet niteliği taşımaktadır. Ama geldiğimiz nokta itibariyle şöyle bir endişeyi de taşımaktayım; eski yöntemleri kullanan derin devlet organizasyonunun ayakları tasfiye edilirken
yeni bir derin devlet inşa edilmekte olduğu yönünde endişeler de taşıdığımı belirtmek isterim. Yani burada iki şey söylüyorum; bu dava üzerinden çok sayıda masum insan mağdur edilerek bir endişe ortamı oluşturulmuş olabilir, ikincisi ‘derin devlet yenileniyor’ olabilir, bu dava üzerinden. Bu sadece iç dinamiklerle ortaya çıkmış masum bir hadise değil, uluslararası bağlantılarla yürüyen bir operasyon olabilir. Zaman gösterecek neyin ne olduğunu..”

Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri