Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Masonlar Generalin Cenazesinde buluştu

18.12.2009 15:26
Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası eski üstatlarından emekli Tuğgeneral Cavit Yenicioğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası üstatlarından emekli Tuğgeneral Cavit Yenicioğlu (99), Kurban Bayramı'nda evinde merdivenden düşerek kalça kemiğini kırmıştı. Yaklaşık bir aydır Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tedavi gören Yenicioğlu önceki gün hayatını kaybetti.

Emekli Tuğgeneral Cavit Yenicioğlu için Üsküdar Selimiye Cami'inde askeri tören düzenlendi. Törende, Yenicioğlu'nun oğlu Mehmet ve gelini Nilgün Yenicioğlu taziyeleri kabul etti. Cenazeye, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Üstadı Salih Evciler, eski üstatlardan Kaya Paşakay'ın da aralarında bulunduğu üstatlar ve dernek üyeleri katıldı. Cenazede, 1. Ordu Komutanlığı İdari İşler Müdürü Tuğgeneral Ali Doğan İnce, 15. Füze Üst Komutanı Tuğgeneral Cihangir Kalabak ile askeri arkandan görevliler hazır bulundu. Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve 1. Ordu Komutanlığı'nın çelenk gönderdi.

Emekli Tuğgeneral Cavit Yenicioğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu, Cuma sonrası kılınan cenaze namazının ardından, tören mangası tarafından top arabasına kadar taşındı. Cenaze marşı eşliğinde 1. Ordu Komutanlığı'na götürülen Yenicioğlu'nun naaşı, düzenlenen törenden sonra Sahrayicedit Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenazede basın mensuplarının sorularını cevaplayan Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Üstadı Salih Evcilerli, "Saygın büyüğümüzdü. İyi bir hayat yaşadı. Önemli birisiydi." diye konuştu. Eski üstatlardan Kaya Paşakay ise, "Çok değerli bir büyüğümüzdü. Faaliyetleriyle önemli işler yaptı. Hepimiz ondan önemli dersler aldık." ifadesini kullandı.

Yenicioğlu'nun oğlu Mehmet K.Yenicioğlu da, "Babam, 99 yaşında olmasına rağmen çok güzel ve sağlıklı bir hayat sürdü. Kurban Bayramı'nda çok misafirimiz geldi. Bu ziyaretler sırasında evin içindeki merdivenden düşerek kalça kemiğini kırdı. Bir takım tedaviler gördü ancak iyileşemedi ve hayatını kaybetti." şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 7136 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri