Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mavi Bebekten Erdoğan'a sürpriz

10.08.2010 13:29
İsrail ablukası yüzünden ameliyat olamadığı için Türkiye'ye getirilen, kamuoyunda 'mavi bebek' olarak tanınan Retaj Seraj, 2 ay süren tedavisinin ardından ailesine teslim edildi.

İsrail ablukası yüzünden ameliyat olamadığı için Türkiye'ye getirilen, kamuoyunda 'mavi bebek' olarak tanınan Retaj Seraj, 2 ay süren tedavisinin ardından ailesine teslim edildi. Türkiye'de gördüğü ilgiden çok memnun olan aile, bebeğin ismini 'Erdoğan' olarak değiştireceklerini söyledi.

 

Kalp rahatsızlığı nedeniyle "mavi bebek sendromu" bulunan Filistinli Retaj Seraj, 12 Haziran'da Türkiye'ye getirilmişti. Özel Medical Park Hastanesi'nde tedavi altına alınan Seraj bebek, ilk olarak yeni doğan yoğun bakım ünitesinde alındı. 15 Haziran'da Anjiyo, 28 Haziran'da ise shunt ameliyatı olan Seraj bebek, ameliyat ve tedavilerin ardından bebek yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı. Mısır'dan İstanbul'a gelen Seraj'ın annesi Fatma Abujaard ve babası Alam Abujaard'a teslim edildi. Son kontrollerin ardından bebek 15 ağustos Pazar günü Türkiye'ye veda ederek ülkesine geri dönecek.

 

Hastane'de yapılan bir basın toplantısı ile kameraların karşısına geçen Fatma ve Alam Abujaard, bebeklerini kucaklarına almaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi. Anne Abujaard, Türkiye'de büyük ilgi gördüklerini ifade ederek, bebeğinin iyi olması için herkesin çabaladığını aktardı. Türkiye'yi hiçbir zaman unutmayacaklarını vurgulayan anne, özellikle Cumhurbaşkanı ve Başbakana teşekkür ederek, bebeğinin ismini 'Erdoğan' olarak değiştireceğini açıkladı.

 

Seraj'ın Gazze'ye döndükten sonra geçireceği süreç ile ilgili bilgi veren Özel Medical Park Hastanesi Başhekimi Oğuzhan Cücü, hastaya takılan suni damarın tıkanmasını engellemek için verilen kan sulandırıcı dışında herhangi bir ilaç kullanılmadığını belirtti. Seraj bebeğin ülkesine dönüşünün ardından 2 ayda bir Gazzeli doktorlar tarafından kontrol edileceğini vurgulayan Oğuzhan Cücü, şimdilik her şeyin yolunda gittiğini ve Seraj'ın 1 yaşını doldurduktan sonra asıl ameliyatı olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1010 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri