Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mazlum-Der'den Chavez'e teşekkür mektubu

09 Ocak 2009 / 15:06
Mazlum-Der, İsrail'i "soykırımcı" ilan eden ve İsrail Büyükelçisi ile bazı diplomatlarını sınır dışı eden Chavez'e teşekkür mektubu gönderdi.
Mazlum-Der üyeleri, İsrail'in Filistinlilere saldırılarını "soykırım" ve "devlet terörizmi" olarak niteleyen ve bu ülkenin Caracas Büyükelçisi ile bazı diplomatlarını sınır dışı eden Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'e bir mektupla teşekkür etti.

Gümüşsuyu'ndaki Venezuela Başkonsolosluğu'na gelen Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Ayhan Küçük, teşekkür mektubunu konsolosluğa teslim etmeden önce basın açıklaması yaptı.

Hugo Chavez'in bu onurlu çıkışıyla hem vicdan sahibi bir lider hem de İsrail ve ABD karşısında dik durabilecek kadar güçlü ve bağımsız bir ülkesi olduğunu ortaya koyduğunu belirten Küçük, "Türkiye'de yaşayan insanlar olarak bizler de ülkemizde bulunan İsrail konsolosluk, büyükelçilik ve temsilciliklerinin kapatılmasını, burada çalışanların sınır dışı edilmesini, İsrail ile yapılan ikili anlaşmaların feshedilmesini, Konya'da kalkan İsrail uçaklarına 'dur' denilmesini istiyoruz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından Küçük ve beraberindekiler mektubu konsolosluğa teslim etti.

Mazlum-Der'in mektubunda, Chavez'e İsrail'in saldırıları karşısında sadece demeç vermekle kalmayıp İsrail elçisini sınır dışı ettiği, çıkarlara dayalı değil de adalet ve ahlak temelli liderliğinden dolayı takdir ve teşekkür duygularına yer verildi.
Bu haber toplam 822 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri