Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Biri illa ki ulaşacak Gazze’ye

05.06.2010 19:39
Çünkü inanmış bir martıyı hiç bir kuvvet yolundan çeviremez. Gemileri de… Dünyada sayısız martı ve sayısız gemi var. Biri illa ki ulaşacak Gazze’ye…

Mazlumder Ankara Şube Başkanı Üstün Bol, Mavi Marmara gemisinden son görüntünün bir İsrail askerinin "Herkes çenesini kapatsın" olduğunu hatırlatarak, İsrail askerinin kimsenin sesinin çıkmasını istemediğini belirtti. Mazlum Gazze halkı için mücadele veren 'Gazze İçin Küresel Ses' adlı blogun sanal saldırılara maruz kaldığını da vurgulayan Bol, sitenin tekrar yayına başladığını bildirdi.

 

Mazlumder Ankara Şubesi adına aktivist Üstün Bol tarafından yapılan açıklama da şunlar kaydedildi:

 

 

 

İsrailli askerler Mavi Marmara'ya saldırdıklarında gemiden canlı yayın yapmakta olan El-Cezire televizyonundan yayın kesilmeden önce duyulan son ses İsrailli bir askerin İbranice bağırışıydı: “Herkes çenesini kapasın!” Bu sözler İsrail'in bütün dünyadan gerçekte ne talep ettiğini açıkça ortaya koyuyordu.


Bu talebin ne ölçüde ısrarcı bir talep olduğu dün bir kez daha ortaya çıktı. Gazze için yola çıkan gemilere karadan destek vermek amacıyla açılan ve gemilerdeki insanların silahsız insani yardım gönüllüleri olduğuna kalpleriyle tanıklık etmeyi amaçlayan, blog aracılığı ile bu tanıklığı dört dilde bütün dünyaya ilan eden ve herkesi blogdan çeşitli kuruluşlara gönderilen metin aracılığı ile tanıklığını ilan etmeye çağıran "Gazze İçin Küresel Ses" adlı blog saldırıya uğradı. Saldırı sonrasında bir süre erişilemeyen blog gün içinde yeniden yayına başladı ve herkesi tanıklığa çağırmaya devam ediyor.

SİYONİSTLER SANAL SALDIRILARDA BULUNUYOR
 İnsani yardım girişimine destek olmak için dünyanın tüm insanlarını tanıklığa çağıran ve gemideki gibi farklı düşüncelerdeki insanları aynı amaç, yani ablukanın kaldırılması için bir araya getiren bu oluşum her türlü engellemeye rağmen yoluna devam ediyor. Gemilere eşlik etsinler diye fotoğraflarını kullandığımız martılar Gazze semalarına doğru uçuşlarını sürdürüyor ve hepimizin adına tanıklığa devam ediyor. Biliyoruz ki İsrail'in kendi sesi ve sözü dışında en küçük bir sese, söze ve tanıklığa bile tahammülü yok.
Çağrımız bakidir. Blog yayınına ve dünyanın her yerinde farklı milliyet, din ve düşüncelere sahip, Gazze'ye doğru aynı rotayı izleyen tüm insanları tanıklığa çağırmaya devam edecek. Çünkü inanmış bir martıyı hiç bir kuvvet yolundan çeviremez. Gemileri de…
 Dünyada sayısız martı ve sayısız gemi var.
Biri illa ki ulaşacak Gazze’ye…

Kaynak:
Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri