Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haham Cohen:İsrail devleti yıkılmalı!

14.05.2010 16:35
MAZLUMDER İstanbul Şubesi "Siyonizm İle Mücadelede Yeni Stratejiler" Paneli'ni Bayrampaşa Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Panelde konuşan Neturei Karta Üyesi Haham Ahron Cohen; Yahudiliğin 3 bin yıllık tarihi olduğunu ancak Siyonizm'in daha çok yeni olduğunu, Siyonizm'in yaptıklarının Yahudilere mal edilmemesi gerektiğini ifade ederek "İsrail Devleti Yıkılmalı" dedi. MAZLUMDER İstanbul Şubesi "Siyonizm İle Mücadelede Yeni Stratejiler" Paneli'ni Bayrampaşa Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Ahmet Mercan'ın moderatörlüğünü yaptığı panele MAZLUMDER'in davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Islamic Human Rights Commission (IHRC) Başkanı, Neturei Karta Ortodoks Yahudi Örgütü'nün temsilcileri, Britanya Müslümanlar Birliği Politika Direktörü ve MAZLUMDER Genel Başkanı katıldı. Panelde ilk olarak konuşan Britanya Müslümanlar Birliği Politika Direktörü Said Ferjani, ayet ve hadislerde geçtiği şekilde Yahudilerin top yekûn düşman ilan edilmediğini, sadece zulmedenlerden bahsedildiğini söyledi. Ferjani'den sonra söz alan Neturei Karta Üyesi Haham Ahron Cohen ise; Yahudiliğin 3 bin yıllık tarihi olduğunu ancak Siyonizm'in daha çok yeni olduğunu, Siyonizm'in yaptıklarının Yahudilere mal edilmemesi gerektiğini ifade ederek "İsrail Devleti Yıkılmalı" dedi.

Bu haber toplam 1406 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri