Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan'dan Başbuğ'a şok yalanlama

30.04.2009 11:13
Adalet Bakanı M.Ali Şahin, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un GATA ile ilgili sözlerine cevap verdi
Ergenekon sanıklarının GATA'ya sevkini üniversite hastaneleri yapıyor
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Bağbuğ'un, "GATA'ya sevkler Adalet Bakanlığı'nın gözetiminde yapılmaktadır." yönündeki açıklamasına cevap verdi. ATV'de konuya ilişkin soruları cevaplayan Şahin, bakanlığın sevk zincirinde üniversite hastanelerinin bulunduğunu belirtti. Şahin, "GATA'ya gidişlere üniversite hastaneleri izin veriyor." dedi.

Ergenekon davasından tutuklu generallerden Veli Küçük dışındakiler uzun süredir GATA'da tedavi görüyor. Sanıklardan Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal da İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde tedavi altında. Adalet Bakanlığı yönetmelik ve tüzüklerine göre Ergenekon tutuklusu paşaların da Haberal gibi en yakın üniversite hastanesi olan İstanbul Üniversitesi tıp fakültelerine sevki gerekiyordu. Tabipler Odası ve Adalet Bakanlığı, sevkleri mevzuata uygun görürken Sağlık Bakanlığı GATA'ya yapılan usulsüz sevkleri soruşturdu ve sorumluları cezalandırdı.

Bu arada CHP, Deniz Feneri davası ve dinlemeler konusunda Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin hakkında gensoru vermeyi kararlaştırdı.


Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri