Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

McDonald's Başörtülüleri Kovdu!

25 Temmuz 2008 / 10:50
Amerika'nın Michigan eyaletine bağlı Dearborn kentinde, iş başvurusu yapan iki başörtülü kadın, McDonald's müdürü tarafından hakarete uğradıklarını bildirdi.
BAŞÖRTÜLÜYSENİZ İŞE ALINAMAZSINIZ!

Habervaktim'in haberine göre Toi Witfield (20) ve Quiana Pugh (25) isimli başörtülü iki Müslüman kadına, iş başvurusu yaptıkları yerel McDonald's şubesi müdürü tarafından başörtülerini çıkarmamaları halinde işe alınmayacakları söylendi. Witfield ve Pugh, müdürün başörtülü oldukları için kendilerini çalıştırmayı reddettiğini ve hakaret ettiğini belirttiler.

MÜSLÜMANLARIN YOĞUN OLDUĞU BİR YERDE

25 yaşındaki Quiana Pugh, “Dearborn gibi Müslümanların yoğunlukta yaşadığı bir yerde bile bunun yapılmasına anlam veremedim ve şok oldum. Başörtüsü benim dinimin bir emridir” dedi.

DAVA AÇTILAR

Ayrımcılığa tabi tutulan iki Müslüman kadın McDonald's hakkında dava açarken, McDonald's ise yaptığı açıklamada, restoranlarda ırk ve dini ayrımcılık yapılamayacağına dair katı kuralları olduğunu iddia etti.

MÜSLÜMANLARDAN PARA KAZANIYOR

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi Michigan Temsilcisi Davud Velid, McDonal's restoranlarının Türkiye gibi ülkelerde şube açarak Müslümanlardan para kazandığını, burada böyle bir uygulamada bulunmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.


Kaynak:
Bu haber toplam 922 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri