Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atamalarda MEB ne kadar hatalı?

04.09.2010 00:50
Millî Eğitim Bakanlığı, KPSS skandalı nedeniyle 30 bin öğretmenin ataması ile birlikte diğer tüm atama yollarını da kapatarak bir başka yanlışlığın altına imza attı.

KPSS'deki kopya skandalı nedeniyle 31 Ağustosta yapılması gereken 30 bin öğretmenin atamasının Millî Eğitim Bakanlığınca durdurulması, yeni eğitim dönemi için öğretmen açığı felaketine neden olacak.

Yaşanacak öğretmen açığı sıkıntısını asgari düzeye çekmek için formül arayan Bakanlık "ücretli öğretmen atamasını" önemli bir şık olarak önünde tutuyor. Millî Eğitim Bakanlığının, Ücretli öğretmene göre ataması çok daha sıkıntısız gerçekleştirilebilecek ve KPSS ile hiç alakası bulunmayan atamaları da durdurmasına anlam verilemiyor.

Konu ile ilgili her gün santrali telefon yağmuruna tutulan Millî Eğitim Bakanlığından sorulara net cevap verilebilmiş ya da herhangi bir makul açıklama yapılabilmiş değil.

Bakanlık, KPSS'deki skandal bir tarafa, KPSS'nin kendisiyle bile bir bağı bulunmayan "Kurumlar arası il atama", "kurumlararası yeniden atama", "istifa sonrası açıktan ilk atama" yolunu kapatmamış olsaydı yaşanacak öğretmen açığının 3 binini bu yolla karşılamış olacaktı. KPSS'nin tamamen iptal edilmesinden bile etkilenmeyen bu grupları Millî Eğitim Bakanlığının yeni eğitim dönemine yetiştirme yoluna gidip gitmeyeceğini merak ediliyor.

HaBertaraf.com

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri