Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MEB'den Yeni Bir Sınav Hizmeti Daha

01 Haziran 2008 / 12:12
Milli Eğitim Bakanlığı, açıköğretim, OKS ve SBS gibi sınav hizmetlerinin uygulanması esnasında vatandaşların karşılaştığı sorunları 'çağrı merkezi' ile çözecek.
MEB, 2004 yılından itibaren internet üzerinden ve interaktif yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün (EĞİTEK) gerçekleştirdiği açık öğretim ve sınav hizmetlerinin uygulanması esnasında vatandaşın karşılaştığı problemlerin çözülmesi için daha sağlıklı ve sistemli bir yöntem olarak ''Çağrı Merkezi'' kurulmasına karar verdi.

Çağrı merkezi, uzaktan eğitim kurumları (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Teknik Açık Öğretim Okulu, Açık İlköğretim Okulu) öğrenci iş ve işlemleri, tüm okullardaki Bilgisayar Teknolojisi sınıflarının garanti koşulları kapsamında işletim, donanım, kurulum eksiklikleri, sınav hizmetleri konusunda bilgilendirme yapacak.

Nisan ayından itibaren hizmet vermeye başlayan merkeze, ''444 83 83'' numaralı telefon ile ''cagrimerkezi@meb.gov.tr'' adresinden e-posta ile veya ''http://cagrimerkezi.meb.gov.tr'' adresinden web çağrısı açmak suretiyle ulaşılabilecek.

Çağrı merkezine gelen soruları, görevli 15 operatör ve 2 yönetici cevaplandıracak.

BİLGİSAYAR ARIZALARI DA TAKİP EDİLECEK

Bakanlık ayrıca, okullarda kurulan Bilgisayar Teknolojisi sınıflarının garanti hizmetlerinin takibinde kullanılmak üzere ''http://btariza.meb.gov.tr'' adresli web tabanlı bir uygulama geliştirdi.

Bu uygulama ile Bakanlık, okullar tarafından girilecek arıza bilgilerini ilgili firmaya doğrudan ulaştıracak. Aynı uygulama üzerinden okullar daha önce bildirmiş oldukları arızaların durumlarını da takip edebilecekler
Kaynak:
Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri