Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MEB'e okullardan kötü E-haber

27 Aralık 2008 / 10:26
“E-okul”un; okulöncesi ve ilköğretim okullarında uygulanmasına 2007–2008 eğitim öğretim yılında başlanmasına karşın, 3 bin 322 ilköğretim okulunun hala bilgi girişi yapmadığı ortaya çıktı.
Milli Eğitim Bakanlığı bu okulları uyararak bilgi girişi yapmalarını istedi. Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, 05 Aralık 2008 tarihli 110968 sayılı bir genelge yollayarak okulların hala e-okula geçmediğini gözler önüne serdi. Yalçın, gönderdiği genelgede, MEB'e bağlı resmî eğitim kurumlarındaki öğretmen, öğrenci, program ve ders yükü gibi her türlü sayısal verilerin sağlıklı olarak alınabileceği, güncellenmelerin anında yapılabileceği e-Okul Projesi'nin 2007–2008 eğitim-öğretim yılında ilköğretim kurumlarında, 2008–2009 eğitim-öğretim yılında da ortaöğretim kurumlarında kullanılmaya başlandığını anlattı.

-“3 BİN 322 İLKÖĞRETİM OKULU BİR BUÇUK YILDIR BİLGİ GİRİŞİ YAPMADI”-

Yalçın, okullarda e-Okul Modülü'ne girilecek bilgilerin, Bakanlık tarafından alınacak her türlü kararda, yapılacak planlama ve çalışmalara yön vereceğini belirterek, “Bu nedenle, e-Okul Modülü'nün tüm kurumlarımızca istenilen biçimde kullanılması, bilgilerin zamanında girilmesi ya da güncellenmesi gerekmektedir. Ancak, 4 Aralık 2008 tarihi itibarıyla e-Okul Modülü'nde, ilköğretim kurumlarından 3 bin 322'sinin hala ders programlarını oluşturmadığı, ortaöğretim kurumlarının ise henüz bilgi girişi yapmadığı tespit edilmiştir” uyarısında bulundu.

-MEB' UYARDI: “GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERMEYEN YÖNETİCİLER HAKKINDA İŞLEM YAPILACAK”

Yalçın, MEB'e bağlı tüm resmî eğitim kurumlarının, 31 Aralık 2008 tarihine kadar, mevzuatı çerçevesinde sistem üzerinden girilmesi istenilen bilgileri e-Okul Modülü'ne işlemesinin sağlanması emrini verirken, “Konunun yakından takip edilmesi, gerekli hassasiyeti göstermeyen yöneticiler hakkında gerekli işlemin yapılması hususunda gereğini önemle arz/rica ederim” dedi. Yalçın, telefonu çekmeyen, interneti olmayan köylerde, mezralarda olan okullarda ise yöneticilerin ise zor durumda bırakılmaması gerektiğini bildirdi.
Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri