Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meclis çalışanlarına zam

18 Kasım 2008 / 13:55
Mecliste çalışan personelin maaşlarında, yaklaşık 200 YTL artış yapılacak
TBMM Başkanlık Divanı, gündemindeki konuları görüşmek üzere, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın Başkanlığında toplandı. Alınan bilgiye göre, yaklaşık 1 saat süren toplantıda, Mecliste çalışan personelin maaşlarında iyileştirilme yapılması kararı alındı. Kadrolu yönetici personelin makam ve temsil tazminatlarında, yönetici olmayan personelin de özel hizmet tazminatlarında düzenleme yapıldı. Buna göre, bu personelin ücretlerine yaklaşık 200 YTL zam yapılacak. Bu zamdan, Mecliste görevli polisler de yararlanacak.

Açıktan atanan, sözleşmeli danışmanların maaşlarının, başka kurumlardan gelen danışmanların maaşlarıyla aynı seviyeye gelmesi amacıyla da bu sözleşmeli danışmanların ücretlerine yüzde 12 zam yapılacak. Böylece, bu personele de yaklaşık 200 YTL zam yapılmış olacak. TBMM'de, 4-C kapsamında çalışan personelin maaşlarında da 294 YTL brüt olmak üzere 213 YTL net artış sağlanacak.


ZAMLAR, 15 AĞUSTOSTAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK


Maaşlarda yapılan iyileştirmeler, geriye dönük olarak 15 Ağustostan itibaren uygulanacak. TBMM Baştabipliğinden, kadrolu, 4-C, 4-B ve geçici personel olmak üzere bütün personelin, bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocukları da yararlanabilecek. TBMM Başkanvekilleri ile TBMM Genel Sekreterine koruma verilmesinden vazgeçildi.
Bu haber toplam 1326 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri