Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genel Kurul'da Tekdir Kötek

24.02.2010 20:01
Meclis Genel Kurulu’nda CHP’li Yaşar Ağyüz’ün AKP’lilere yönelik “Siz tekdirden ders almıyorsunuz, sizin hakkınız kötektir. Abbas yolcu ama hesap vermeden sizi bırakmak yok” şeklindeki sözlerine Bozdağ sert çıktı.

Meclis Genel Kurulu’nda Arsa Üretimi ve Değerlendirilmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapan tasarının görüşmeleri sırasında tartışma yaşandı. CHP grubu adına söz alan Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, TOKİ’nin bir kamu kurumu olmadığını, sırtını hükümete dayayarak çalıştığını belirterek hükümeti arsacılık yapmakla suçladı. TOKİ ihalelerinin AKP’nin yandaşlarına peşkeş çekildiğini kaydeden Ağyüz, AKP’yi kaynak israfı yapmakla suçlayıp, “Siz tekdirden ders almıyorsunuz, sizin hakkınız kötektir. Abbas yolcu ama hesap vermeden sizi bırakmak yok” dedi.

 

 

-"VATANDAŞ KANTARA KOYACAK"-

Ağyüz’ün sözlerine AKP’li milletvekilleri tepki gösterirken, AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ yaptığı konuşmada, eleştirilerin olabileceğini ancak bunların hakaret etmeden söylenmesi gerektiğini kaydetti. Bozdağ, Ağyüz’e “Fikri acziyet içinde olanlar belki bu üslubu tutturamıyor” derken, AKP’ye yönelik haksız eleştiriler olduğunu da savundu. Bozdağ, AKP’li Avni Doğan ve Ahmet Aydoğmuş hakkında parti tarafından başlatılan incelemeyi hatırlatarak gerekirse bu iki milletvekilini disiplin kuruluna sevk edebileceklerini bildirdi. Daha önce polisle tartışan bir milletvekilini de disiplin kuruluna verdiklerini hatırlatan Bozdağ, Ağyüz’ün sözleriyle ilgili CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol’a dönerek “siz ne yapacaksınız?” diye sordu. Bozdağ, “Meclis kötekli konuşmalara alışık değil. Vatandaş, kantara sizi de bizi de koyacak. Seçimde vatandaş kime 'güle güle' diyecek göreceğiz” diye konuştu. 

 

Bu haber toplam 852 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri