Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medya Patronlarının CD'si Varmı?

09 Temmuz 2008 / 10:54
Emekli Paşa, iki büyük medya patrounun görüşmesini kaydetmiş.
Şener Eruygur'un özel arşivinden çıkan Cumhuriyet yazarı Balbay'a ait görüntülerin Emekli Tuğgeneral Ersöz tarafından çekildiği ileri sürüldü.

Bir iddiaya göre iki büyük medya patronunun ve bazı Ankara temsilcilerinin görüntüleri de arşivden çıktı.Vatan gazetesi yazarı Mehmet Tezkan dün yayınlanan "Komutanın odasındaki gizli kamera!" başlıklı yazısında, Ergenekon soruşturması çerçevesinde savcı tarafından Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay'ın önüne konulan görüntülerin gözaltılarından 29 saat önce Rusya'ya giden dönemin Jandarma İstihbarat Daire Başkanı Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz tarafından çekilip Orgeneral Şener Eruygur'a verildiğini öne sürdü. İşte Tezkan'ın dünkü yazısından çarpıcı başlıklar:

Balbay gözaltına alınınca savcı kendisine kaset gösteriyor.. Kasette Balbay ile Ersöz'ün 2004 yılı başında yaptığı konuşma var..

Yer, Jandarma Komutanlığı.. Peki ikili görüşme kaseti savcının eline nasıl geçti? Dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'un özel arşivinden. (...) Ersöz konuştuğu kişileri gizli kamerayla kaydediyor.. Sonra kaseti komutanına veriyor.. O da evine götürüp saklıyor.. Ne için! Bir gün lazım olur diye mi? (...) Belki de ellerinde yüzlerce, binlerce kişinin gizli kamera ile kaydedilmiş görüntüleri vardır.. (...) Suçu işleyen kişiye bakın; Jandarma İstihbarat Daire Başkanı.. Suç ortağı kim? Kaseti dört yıldır saklayan Jandarma Genel Komutanı...

GAZETE PATRONLARININ DA CD'Sİ VAR

Soruşturma kapsamında emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Fenerbahçe Orduevi'ndeki ofisinde yapılan aramada Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın yanısıra, iki büyük medya patronunun, bazı gazetelerin Ankara temsilcilerinin ve ATO Başkanı Sinan Aygün'ün Jandarma Genel Komutanlığı'na yaptıkları "özel" ziyaret ve görüşmelerin de aynı şekilde gizli kameraya kaydedildiği öğrenildi. Öte yandan Ergenekon tutuklusu emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un savcılık ifadesinde önemli itiraflarda bulunduğu ortaya çıktı.

Eruygur döneminde Jandarma'nın en kilit birimi sayılan İstihbarat Başkanlığı'nda telefon dinleme ile gizli izlemelerin yapıldığı Mali-Teknik Daire Başkanlığı yapan emekli Kıdemli Albay Uğur'un, "Üstlerimden aldığım talimatları yerine getirdim. Ne yaptıysak devlet için yaptık" dediği öğrenildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri