Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medyaya ‘Putperest’ Benzetmesi

28.11.2009 00:31
Özerk Diyanet ve Evkaf Sendikası Genel Sekreteri Abdurrahim Çelik, “İslâm düşmanı putperestler bu kadar kara propaganda yapmadı!

Zevkleri uğruna İspanya’da mızraklarla vahşice öldürülen “boğa”ları, Kanadalıların “fok”, Japonların “balina” avını görmeyen kartel, Müslümanların yaşadığı kurban coşkusunu "kan gölü" ifadeleriyle gölgelemeye çalıştı.

Gün boyu kartelin TV’leri, yaptığı çirkin benzetmelerle inananların bayram sevincini perdelemeye çalışmasına ise tepki imamlardan geldi. Özerk Diyanet ve Evkaf Sendikası Genel Sekreteri Abdurrahim Çelik, “İslâm düşmanı putperestler bu kadar kara propaganda yapmadı! Rabbim bunlara acısın” dedi.
“BİRLİKTELİĞİMİZDEN RAHATSIZ OLDULAR”
Putperest Mekkelilerin Müslümanlara yaptıkları baskı ve karalama taktiklerinin bir başka metodunu her yıl malûm medyanın uygulamaya sokarak İslâm’ın birleştirici yüzünü perdelemek için gayret sarf ettiğini vurgulayan Çelik, “Bayram, kardeşlik ve dayanışma vesilesidir. Birlik ve beraberliğimizi en sıcak şekilde pekiştirdiğimiz günlerdir. Ancak dayanışma duygularının yoğunlaştığı bugünlerde kartelin devreye girmesi panik göstergesidir. Bu milleti, bayramda yoğunlaşan İslâm ruhunun refaha çıkaracağını iyi bildiklerinden şaşkınlıkla ibadetlerimize saldırıyorlar. İnananların birlik ve beraberliğinden rahatsız olan malûm medya, panik içinde ne yapacağını şaşırmış durumda, saldırıyor. İslâm düşmanı putperestler bu kadar kara propaganda yapmadı! Rabbim bunlara acısın” diye konuştu.
MEDYANIN ÇİFTE STANDARDI
“Bunların yaptıkları; misyonerlerin ekmeğine yağ sürmek, müminlerin sevincini gölgelemek ve ateizm propagandası yapmaktır” diyen Çelik, “Her yıl iktidar, muhalefet, devlet ve millet kaynaşarak bayram coşkusunu yaşar. Kimse kırgınlıklarını gündeme taşımaz ve dünyevi işlerini ikinci hatta üçüncü plana atar. Ancak her ne hikmetse bizim malûm medya kurban ve oruçtan rahatsız olur. Özellikle bugünlerde Müslümanların değerlerine saldıran malûm medya, Yılbaşı geldiğinde ise hindileri görmez. Bırakın hindileri, boğa katliamı yapan İspanya’yı spor haberlerine manşet yaparlar. Medyanın bu çifte standardını kınıyor, inananların değerleri ile savaşmaktan vazgeçmeye davet ediyorum” dedi.

ASLAN DEĞİRMENCİ

Kaynak:
Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri