Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meksikada Uyuşturucu Mafyası 17 Can Aldı

03.09.2009 11:45
17 kişiyi sıraya dizerek acımasızca öldürdüler
Uyuşturucu kartellerinin parmağında yönettiği Meksika'da akıllara durgunluk veren bir vahşet yaşandı.

Uyuşturucu karteli üyesi maskeli adamlar, "eski müşterilerinin" tedavi gördüğü bir uyuşturucuyla mücadele kliniğini bastılar. Hastaları tek sıra haline dizen silahlı adamlar, 17 kişiyi teker teker infaz etti..

Meksika'da kafalarına kukuleta geçirmiş uyuşturucu çetesi üyeleri, bir rehabilitasyon kliniğini basarak sıraya dizdikleri hastalardan 17'sini öldürdü. Kent sokaklarında sürekli devriye gezen 10 bin asker ve polisin bulunmasına rağmen, bir düzine kadar silahlı kişi uyuşturucu ve alkol rehabilitasyon kliniğini bastı, hastalardan koridora dizilmelerini istedikten sonra üzerlerine ateş açtı.

Ordu yetkilileri, 20 hastanın vurulduğunu bunlardan 17'sinin öldüğünü bildirdi. Ülkedeki uyuşturucu çeteleri, satıcıları rakip çetelerden korudukları gerekçesiyle, Ciudad Juarez kentindeki rehabilitasyon kliniklerini hedef alıyor. Batıdaki Michoacan eyaletindeki silahlı saldırıda da, iki hafta önce atanan Emniyet Müdür Yardımcısı Jose Manuel Revueltas ile 3 koruması öldürüldü. Saldırıda, otobüste yolculuk eden bir kişi de hayatını kaybetti
Bu haber toplam 1874 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri