Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Melih Gökçek 'Milli Görüş'ü yok saydı

24 Ekim 2008 / 14:53
Gökçek, SP'den Genel Başkan Adayı olan Numan Kurtulmuş'un "Genel Başkan olması sizi etkiler mi?" sorusuna bakın ne cevap verdi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Saadet Partisi'ne Genel Başkan adayı olan Numan Kurtulmuş'a alaycı bir ifadeyle gönderme yaptı. Gökçek, "Numan beyi severim. Ama onlara tavsiyem; boşa zaman kaybetmeden o partiyi kapatıp bize katılmalarıdır" dedi.

TV Net televizyonunun konuğu olan Melih Gökçek, yaklaşan yerel seçimler öncesi Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için olası aday görünürken, CHP'den aday gösterilen Murat Karayalçın ve partisine meydan okudu.

Daha önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde üç kez galip geldiği Karayalçın'ın CHP'den aday gösterilmesini kendisi için çok mutluluk verici olduğunu ifade eden Gökçek, "böylece hem Karayalçın'a, hem de CHP'ye karşı galip gelerek, bir taşla iki kuş vuracağım" dedi.

"KARAYALÇIN'IN LİSTESİ İMRALI'DAN"

Gökçek, 2004 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a, DEHAP'ın desteğiyle Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı olan Karayalçın için sarfettiği "Karayalçın'ın listesi İmralı'dan" sözlerini hatırlattı.

BAYKAL - KARAYALÇIN POLEMİĞİ

Karayalçın, 2002 genel seçimleri ve 2004 yerel seçimleri öncesinde 'solda birlik' için mücadele etti, ancak sadece DEHAP'la anlaşabildi. 2004 yerel seçimlerinde DEHAP'ın desteğiyle SHP'den Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu. Bu süreçte Baykal'ın ağır suçlamalarına maruz kaldı. CHP lideri, SHP çatısı altında girecek sol ittifakın aday listesinin terör örgütü elebaşısı Öcalan tarafından hazırlandığını iddia etti: "İmralı'dan liste gelecek. O liste SHP'nin adayı diye verilecek. Diyarbakır'da seçimi DEHAP kazanacak ve sen 'Aaa SHP kazandı' diye yarın çıkacaksın. Çocuk mu aldatıyorsunuz?" Karayalçın ise bu suçlamalara şöyle cevap verdi: "Eğer bu düzeysiz iddiasını kanıtlarsa hem ittifaktan hem de adaylıktan çekilirim. Ama kanıtlayamazsa kendisinin görevinden ayrılması gerekiyor. Ben bu sözün altında kalmam, bu sözü unutmam, unutturmam da. İşin hukuki yönü ile ilgili olarak da ayrıca bir değerlendirme yapacağız."

"SAADET PARTİSİ'Nİ LAĞVETSİNLER"

Gökçek son olarak Saadet Partisi'nden Genel Başkan Adayı olarak gösterilen Numan Kurtulmuş'un 26 Ekim'de gerçekleşecek kongrede büyük olasılıkla başkan seçileceği hatırlatılarak, "Numan Kurtulmuş'un başkanlığı sizi etkiler mi" sorusuna "Hayır, etkilemez. Numan beyi severim. Onlar bizim arkadaşımız ama onlara tavsiyem; boşuna zaman kaybetmeden o partiyi lağvedip bize katılmalarıdır" şeklinde yanıt verdi.
Bu haber toplam 1714 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri